Materiał Partnera

Jak zorganizować transport materiałów budowlanych?

Jak zorganizować transport materiałów budowlanych?

Sprawna organizacja prac budowlanych bywa czasem prawdziwą sztuką. Dlatego warto zadbać o dobre zaplanowanie każdego elementu, np. transport materiałów budowlanych. Profesjonalny transport zminimalizuje ryzyko uszkodzeń produktów i nie narazi nas na dalsze koszty. W poniższym artykule znajdziesz podpowiedzi jak zorganizować sprawny transport na budowę.

Wynajem transportu

Obecnie powszechną praktyką jest zakup materiałów w jednym sklepie lub hurtowni budowlanej. Niektóre firmy oferują darmowy transport przy dużych zakupach, jednak zwykle na niewielkie odległości. Jeśli nie załapaliśmy się na darmową dostawę lub budowa ma miejsce w dużej odległości, można się zdecydować na płatny transport, który oferuje sklep lub lub zorganizować własny, np. z pomocą firmy Usługi Transportowe Waldemar Tośka.

Przed wynajmem doładnie zorientuj się, jakie będą koszty. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których kwota ze wstępnej wyceny znacznie odbiega od końcowych kosztów. Mogą to być np. kwestie związane z wagą towarów. Ciężkie materiały (typu płyty stropowe czy silikaty) mogą podwyższać cenę transportu. Zdarzają się również sytuacje, w których towar się nie mieści i jest konieczny dodatkowy kurs, a klient nie zostaje o tym poinformowany na czas.

Transport na budowę

Rodzaj środka transportu (wywrotki, ciężarówki, samochody z HDS) należy dopasować do przewożonego towaru. Jeśli jednak to zadanie zlecasz zewnętrznej firmie, nie musisz się nad tym zastanawiać. Odpowiednie pojazdy powinny zagwarantować szybkie, sprawne i bezpieczne dostarczenie materiałów, jednak zawsze warto zwrócić uwagę na stan przywiezionych towarów.

Postaw na doświadczoną firmę transportową

Aby obsługa zlecenia przebiegła na najwyższym poziomie, warto zdecydować się na firmę z wieloletnim doświadczeniem, taką jak Usługi Transportowe Waldemar Tośka. Takie firmy dysponują odpowiednim taborem, który zapewni bezpieczny transport dla najróżniejszych materiałów budowlanych i wykwalifikowanymi pracownikami. Dobra firma to gwarancja bezpieczeństwa, terminowości i sprawnych prac na dalszych etapach budowy.

Firmy transportowe oferują zwykle również innego rodzaju usługi, które mogą przydać się na innym etapach inwestycji. Dlatego warto zapoznać się z ofertą, gdyż może się okazać, że będziemy mieli dobrego i sprawdzonego wykonawcę na przyszłość. Na przykład wspomniana wcześniej firma oferuje również:

  • Wynajem sprzętu budowlanego,
  • Usługi związane z budową dróg i autostrad,
  • Roboty budowlane,
  • Załadunek gruzu,
  • Oczyszczanie terenu,
  • Załadunek kruszyw.
Opracowanie:
Pułtusk, Kościuszki 130
tel. 509 212 813
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz