Materiał Partnera

Jak zorganizować przeprawę promową?

Jak zorganizować przeprawę promową?

Obecnie zorganizowanie przeprawy promowej nie jest już tak skomplikowane jak dawniej. Przez Internet można bez problemu zakupić bilety na promy kursujące do Szwecji czy Anglii. Wiele firm zajmuje się także kompleksową obsługą połączeń promowych na najważniejszych europejskich trasach. Korzystając z ich usług, nie trzeba się martwić w zasadzie o nic.

Przewóz towarów wielkogabarytowych

Wprawdzie towary można przewozić za pomocą różnych środków transportu, i to niezależnie od ich wielkości, ale te o dużych rozmiarach najlepiej jest transportować właśnie za pośrednictwem promów. W tym pomoże z chęcią każda firma spedycyjna, a tych na rynku nie brakuje – dobrym przykładem jest na przykład uznana w branży firma Botrans. Wprawdzie w Polsce promy wciąż kojarzą się z przewozem pasażerskim, ale w Europie powszechnie przy ich pomocy przewozi się różnego rodzaju ładunki i to nawet w ogromnych ilościach. Doświadczona firma spedycyjna doradzi w tym wypadku, jaką trasę wybrać, podpowie jaki armator sprawdzi się najlepiej i zajmie się organizacją transportu od A do Z. Zlecający ma więc sprawę w zasadzie z głowy.

Organizować samemu, czy przez firmę spedycyjną?

Promy służą do przewożenia ładunków do wielu krajów Europy. Z Polski promami towary są najczęściej wysyłane do Wielkiej Brytanii oraz krajów skandynawskich, ale nie trzeba się ograniczać jedynie do tych kierunków. Przeprawy promowe są bardzo bezpieczne, a sam transport zajmuje stosunkowo niewiele czasu. Można pokusić się o samodzielne zorganizowanie przeprawy promem, ale w zdecydowanej większości przypadków lepszym rozwiązaniem jest zlecenie tego doświadczonej w tym zakresie firmie. Wiele z nich posiada własne, wygodne systemy rezerwacyjne. Przekłada się to w oczywisty sposób na sprawne organizowanie transportu. W przypadku dłuższej współpracy można również liczyć na ciekawe oferty czy rabaty cenowe.

Zalety organizacji przez firmę spedycyjną

Takie morskie firmy spedycyjne posiadają przede wszystkim odpowiednie ubezpieczenie na przewożone ładunki, które wchodzi już w koszty transportu. Skorzystanie z usług specjalistów wiąże się też ze znaczną oszczędnością czasu. Nie trzeba bowiem samodzielnie kompletować potrzebnych w tym przypadku dokumentów. Ponadto cała odpowiedzialność za przewożony towar spada na spedytora właśnie. To również on przygotowuje produkty do transportu. W razie jakiegokolwiek wypadku czy sytuacji zagrażającej przewozowi jego zadaniem jest ochrona powierzonego mu towaru, za który ponosi pełną odpowiedzialność.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz