Artykuł sponsorowany

Jak wygląda leczenie zębów mlecznych?

Jak wygląda leczenie zębów mlecznych?

Wciąż wielu rodziców uważa, że leczenie zębów mlecznych u dziecka jest całkowicie zbędne, ponieważ i tak one niedługo wypadną, więc nie trzeba o nie dbać. To jednak jest nie prawda – mleczaki koniecznie trzeba leczyć! W innym wypadku w przyszłości maluch może zmagać się z wieloma poważnymi problemami i najprawdopodobniej niezbędne będzie kosztowne leczenie ortodontyczne. Dowiedz się więcej.

Dlaczego trzeba leczyć zęby mleczne?

Każdy rodzic musi pamiętać o tym, że pierwsze zęby dziecka mają dużo słabszy stopień mineralizacji, więc są bardziej wrażliwe na niekorzystny wpływ drobnoustrojów namnażających się w jamie ustnej. Z tego powodu zmiany próchnicowe mogą rozwijać się bardzo szybko i obejmować nawet całe korony zębowe, przez co u malucha może pojawić się ból, jak i dojść również do przedwczesnej utraty uzębienia mlecznego, co negatywnie wpłynie na wyrzynające się zęby stałe. Dlatego tak ważne jest, aby nie zapominać o regularnych wizytach u dentysty i w razie potrzeby zdecydować się na leczenie zębów mlecznych.

Jak leczy się mleczaki?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest fluoryzacja, która wzmacnia szkliwo i działa przeciwpróchniczo. U maluchów nierzadko wykonuje się także lakowanie mleczaków, czyli zabieg polegający na uszczelnianiu naturalnych bruzd obecnych na zębach trzonowych i przedtrzonowych. Takie miejsca jednak jak np. Baby-Dent Gabinet stomatologii dziecięcej i estetycznej Nikołajuk-Kopańko A mogą zaoferować też inne sposoby leczenia mleczaków, które zabezpieczają ząbki dziecka przed atakiem próchnicy i wieloma innymi chorobami jamy ustnej.

Innym sposobem leczenia próchnicy na zębach mlecznych jest lapisowanie zębów, które jest wykonywane w przypadku zębów zaatakowanych przez próchnicę. Zabieg ten niestety nie spowoduje cofnięcia zmian chorobowych, ale zapobiega ich postępowaniu. W niektórych przypadkach jednak konieczne może okazać się leczenie kanałowe zębów mlecznych czy nawet ich usunięcie w sytuacji, gdy m.in. próchnica u malucha jest mocno zaniedbana.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz