Materiał Partnera

Najważniejsze działy stomatologii

Najważniejsze działy stomatologii

Stomatologia to bardzo szeroka dziedzina medycyny, specjalizująca się w leczeniu chorób zębów, przyzębia oraz jamy ustnej. Aby jednak wiedzieć, do którego specjalisty udać się z konkretnym problemem, warto zorientować się, jakie są poszczególne specjalizacje tego działu medycyny. Czym innym bowiem będzie leczenie próchnicy, a czym innym skomplikowane leczenie kanałowe zęba.  

Stomatologia jest szeroką gałęzią medycyny, obejmującą wiele dziedzin. Przyjrzyjmy się zatem, jakie są jej poszczególne działy.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza polega głównie na leczeniu próchnicy zębów, a jej celem jest odbudowa oraz poprawa wyglądu zębów. Przy bardziej poważnych ubytkach, niezbędna może okazać się rekonstrukcja złamanych koron zębów. Szeroki zakres usług z dziedziny stomatologii zachowawczej oferuje swoim pacjentom Studio Dobrej Stomatologii Dentopolis. Najlepsi lekarze, możliwość konsultacji profesorskich, elegancja oraz profesjonalizm w podejściu do klienta, to jego cechy charakterystyczne.   

Endodoncja

Endodoncja inaczej nazywana jest leczeniem kanałowym, które wdrażane jest, gdy zmiany patologiczne nastąpiły w głębszych tkankach zęba, a miazga uległa nieodwracalnemu zapaleniu. Przed przystąpieniem do leczenia niezbędne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego.

Implantologia

Wraz z rozwojem stomatologii, wyodrębniła się z niej nowa dziedzina, implantologia, zajmująca się odbudowywaniem utraconych zębów poprzez wstawianiem implantów. Odczuwane są jako naturalna i integralna część organizmu i wprowadzane są do kości szczęki lub żuchwy. Warto w tym miejscu wspomnieć o konferencji „Idea – Sztuka – Praktyka 2018”, która odbędzie się w dniach 22.11.2018-25.11.2018 w Centrum Kongresowym Warszawianka w Jachrance koło Warszawy. Światowej sławy wykładowcy i naukowcy przybliżą tajniki najnowszych osiągnięć implantologii.   

Chirurgia stomatologiczna

Osobnym działem stomatologii jest chirurgia stomatologiczna. Zajmuje się ona leczeniem operacyjnym jamy ustnej oraz przyległych okolic. W jej ramach dokonuje się ekstrakcji, czyli usuwania zębów, resekcji wierzchołków korzeni, plastyki wędzidełka i tkanek miękkich, a także regeneracji kości przed zabiegiem implantacji.

Pedodoncja

Chcąc udać się z dzieckiem do stomatologa, szukajmy pedodonty. Zajmie się on zaburzeniami ząbkowania naszego malucha, leczeniem jego mlecznych zębów, profilaktyką próchnicy, profilaktyka ortodoncji, a także nauczy dziecko właściwych nawyków higienicznych. Z pierwszą wizytą u dentysty nie warto jest zwlekać zbyt długo.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz