Materiał Partnera

Jak sprzedać nieruchomość za jak najwyższą cenę?

Jak sprzedać nieruchomość za jak najwyższą cenę?

Odpowiednie przygotowanie nieruchomości do sprzedaży jest jedną z ważniejszych czynności, która może zwiększyć ostateczną cenę nieruchomości nawet o kilka procent, bez większego wkładu finansowego z naszej strony.  W tym artykule dowiesz się, jak przestawić swoje nastawienie, na czym polega Home Staging oraz jak uzyskać możliwie najwyższą cenę na sprzedaży swojego domu, mieszkania, lub innej nieruchomości. 

Home Staging

Przed zrobieniem pierwszych zdjęć koniecznych do wystawienia nieruchomości na sprzedaż, powinniśmy podjąć szereg prostych działań, które podwyższą cenę naszej nieruchomości w oczach potencjalnych nabywców. Home Staging polega na uwypukleniu konkretnych atutów nieruchomości, oraz pozbyciu się delikatnych wad, szczegółów, które wpływają negatywnie na wrażenia wizualne. Takimi działaniami są między innymi usunięcie z pomieszczeń wszelkich rzeczy osobistych, które mogą wskazywać na to, że ktoś jest z tym domem powiązany. Zatem należy pochować wszystkie pamiątki, zdjęcia, klatki dla zwierząt. Pozdejmuj również wszystkie plakaty, mapy i inne obiekty, które sprawiały, że nieruchomość stawała się spersonalizowana pod Ciebie. Nowi nabywcy z pewnością będą chcieli mieć możliwość zaplanowania wnętrza według siebie, a ustawienie mebli i wszystkich obiektów w sposób neutralny z pewnością wpłynie pozytywnie na ich wyobraźnię.  Dodatkowo pozytywnie wpływają jasne kolory ścian, szczególnie na mniejsze pomieszczenia - wtedy wizualnie wydają się mniej ciasne. Pomalowanie kilku pokoi nie jest wcale bardzo kosztowne, a zysk z tej inwestycji może okazać się potężny i zaskakujący. Warto zlecić takie działania profesjonalistom z firmy Wojsa-Nieruchomości Eurolocum.pl Czesław Wojsa, której specjalizacją jest sprzedaż nieruchomości.

Skorzystaj z wyceny nieruchomości

Po dokładnym wysprzątaniu nieruchomości, przemeblowaniu i ewentualnym malowaniu ścian, warto zlecić wycenę rzeczoznawcy. Taka wycena otrzymana od profesjonalisty z pewnością będzie stanowiła istotny argument podczas rozmów i negocjacji z potencjalnymi nabywcami nieruchomości, dzięki czemu udowodnimy, że podawana przez nas cena nie jest wyciągnięta z kosmosu, a ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Samodzielna wycena nieruchomości często jest bardzo trudna, przez to nietrafna. Możemy nie tylko zawyżyć cenę, przez co nasza nieruchomość stoi pusta od lat a telefon nie dzwoni, ale co gorsza, możemy znacznie obniżyć cenę, a przez to stracić pieniądze, gdy pojawi się zaznajomiony z tematem kupiec. Rzeczoznawca może nam bardzo pomóc, ponieważ dzięki temu nie popełnimy gafy i uzyskamy jak najwyższą cenę na naszej nieruchomości, a potencjalni nabywcy nie wystraszą się dużej kwoty wiedząc, że jest ona potwierdzona przez rzeczoznawcę.

Opracowanie:
Kielce, Sienkiewicza 9 lok. 1
tel. 885 636 363
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz