Materiał Partnera

Jak powinien wyglądać bezpieczny przewóz mebli?

Jak powinien wyglądać bezpieczny przewóz mebli?

Przeprowadzka bywa skomplikowanym logistycznie zadaniem. Zwykle towarzyszy jej stres i pośpiech. W takich warunkach nietrudno o niedopatrzenia lub pobieżne i niewystarczające zabezpieczenie dobytku. Niektóre rzeczy, np. książki, dywany lub drobne rzeczy prywatne, nie ucierpią z tego powodu. Jednak sytuacja się komplikuje przy bardziej wartościowych elementach wyposażenia mieszkania - przy meblach.

Do przeprowadzki przygotuj się wcześniej

Na wstępie warto podkreślić, że do przeprowadzki należy przygotować się z wyprzedzeniem. Wydaje się to rzeczą oczywistą, lecz w natłoku codziennych obowiązków łatwo o tym zapomnieć. Jeśli planujesz przeprowadzkę z własnym transportem, zastanów się czy masz do tego wystarczająco pojemny pojazd. Jeśli masz mało czasu, lepiej to zadanie powierzyć profesjonalistom z firmy transportowej.

Przygotowanie i demontaż mebli

Transport mebli należy zacząć od... ich przygotowania. Szafy, szafki, komody i inne meble należy opróżnić - nie powinny w nich zostać żadne elementy (nawet małe), które będą przemieszczać się w trakcie transportu. W dalszej kolejności warto użyć preparatu przeznaczonego do ich pielęgnacji - dzięki temu nałożysz warstwę ochronną, która zabezpieczy mebel przed porysowaniem.

Następnym etapem jest demontaż, a dokładniej ocena czy demontaż jest konieczny. Rozkręcanie i ponowne skręcanie zmniejsza trwałość mebla, jednak z drugiej strony chroni go przed zarysowaniem i zniszczeniem. Na tym etapie przyda się wiedza pracowników firmy transportowej. Jeśli masz już wybraną firmę, zapytaj się wprost, które z twoich mebli warto rozkręcić.

Zabezpieczenie mebli

W kolejnym etapie należy zabezpieczyć meble na czas transportu. Jeśli mebel będzie przewożony w całości, należy zamknąć wszystkie szuflady, szafki i drobne elementy. Delikatne i wystające elementy (np. uchwyty, zdobienia) należy pokryć folią bąbelkową. W celu zabezpieczenia rogów, kantów i załamań warto użyć narożnikowych nakładek, na przykład ze styropianu. Przygotowując meble do transportu w taki sposób, zminimalizujesz ryzyko potencjalnych uszkodzeń. Zabezpieczeniem mebli w samochodzie powinna się już zająć firma transportowa.

Profesjonalne usługi transportowe

Przewóz mebli najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie transportowej takiej jak Robtrans Robert Majewski. Firma dysponuje odpowiednio wyposażoną flotą pojazdów oraz dużym doświadczeniem zawodowym, które pozwala zrealizować najróżniejsze zlecenia zarówno od klientów indywidualnych, jak i dużych firm. Bezpieczeństwo i szybkość w realizacji zleceń to główne priorytety Robtrans.

Opracowanie:
Otwock, Batalionów Chłopskich 25
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz