Artykuł sponsorowany

Jak poradzić sobie z bólem kręgosłupa?

Jak poradzić sobie z bólem kręgosłupa?

Przyczyn bólu kręgosłupa może być wiele. Zbyt długa praca przed komputerem lub niedopasowanie miejsca pracy to najczęściej spotykane powody. Dochodzi do tego brak aktywności fizycznej wynikający ze zbyt małej ilości wolnego czasu oraz różnego rodzaju schorzenia jak przepuklina kręgosłupa. Uciążliwy i długotrwały ból może bardzo wpływać na codzienne funkcjonowanie człowieka. Jak sobie z nim poradzić?

Zacznij od aktywności fizycznej

Jeżeli zauważyłeś, że w ostatnim czasie zdecydowanie spadła Twoja aktywność i ruszasz się mniej niż w przeszłości, to może być to odpowiedź na pytanie, dlaczego odczuwasz ból kręgosłupa. Zaniedbania kręgosłupa dotyczą nie tylko starszych, ale coraz częściej również 

i młodych osób. Siedzący tryb pracy w korporacjach i ciągły pęd życia sprawiają, że można wpaść w pułapkę. Specjaliści twierdzą, że nawet połowa osób skarżących się na bóle kręgosłupa mogłaby się ich pozbyć pod warunkiem rozpoczęcia uprawiania jakiegoś sportu. Może być to bieganie lub jazda na rowerze, a nawet regularne spacery. Młodym osobom dobrze zrobi także pilates. Na bóle kręgosłupa polecane są także wizyty na basenie. To od indywidualnych preferencji zależy, jaki sport będzie najlepszy. Najważniejsze, aby nie robić nic na siłę, bo takim zachowaniem można sobie tylko jeszcze bardziej zaszkodzić.

Masaże lub rehabilitacja

W początkowej fazie, kiedy ból kręgosłupa dopiero się pojawia, można zdecydować się na wizytę u masażysty. Należy pamiętać, aby wybrać sprawdzony gabinet, w którym otrzymamy pomoc od osoby znającej się na swoim fachu. Jak podkreśla pracownik firmy Chiropraktyk Kręgarz Stanisław Nawrot

W przypadku długotrwałego bólu, którego nie można pozbyć się w żaden sposób, pomocne może okazać się skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz zabiegi mogą zdecydowanie wpłynąć na pozbycie się uciążliwych dolegliwości. W prywatnej poradni rehabilitacyjnej można wykupić zabiegi osobiście, natomiast warto wcześniej skonsultować swój przypadek ze specjalistą, który doradzi właściwy kierunek leczenia.

Wizyta u chiropraktyka – na czym polega?

Jeszcze innym sposobem na pozbycie się pewnych dysfunkcji kręgosłupa może okazać się wizyta u chiropraktyka. Specjalista ten zajmuje się terapią manualną i pomaga w wielu schorzeniach związanych z kręgosłupem. Podobnie jak w przypadku masażysty należy w tym zakresie korzystać wyłącznie z usług doświadczonego i certyfikowanego specjalisty, który nie zrobi pacjentowi krzywdy.

Ból kręgosłupa jest schorzeniem, którego nie należy lekceważyć. Długotrwałe dolegliwości mogą w przyszłości przełożyć się na promieniujące bóle głowy lub inne problemy, np. z poruszaniem się. Bardzo ważna jest właściwa diagnoza postawiona przez specjalistę oraz wybór takiej metody terapii, która wpłynie na pozbycie się nieprzyjemnego stanu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz