Artykuł sponsorowany

Jak działają urządzenia do terapii szumów usznych?

Jak działają urządzenia do terapii szumów usznych?

Terapia szumów usznych ma na celu zlikwidowanie lub zminimalizowanie natężenia szumów. Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest zdiagnozowanie schorzenia i określenie miejsca, które prawdopodobnie odpowiada za powstawanie szumów usznych. Pomocne mogą okazać się specjalistyczne urządzenia, które stymulują narząd słuchu do prawidłowej pracy. W poniższym artykule wyjaśniamy, na czym polega ich działanie.

Leczenie szumów usznych za pomocą elektrod

Jak się okazuje, system stymulacji przezskórnej służy nie tylko do leczenia stanów zapalnych oraz dolegliwości bólowych, ale też szumów usznych. Terapia elektrostymulacją pobudza struktury wewnętrzne ucha do prawidłowej pracy i aktywuje do działania uszkodzone elementy ucha wewnętrznego.

Jedną z metod, która leczy szumy uszne, jest innowacyjna metoda FREMS. Jej działanie opiera się na elektrostymulacji niewłaściwie funkcjonujących struktur, przy pomocy niewielkich elektrod. Elektrody podłącza się do przewodu słuchowego zewnętrznego i podaje się przez nią niewielką ilość prądu, które mobilizują czynniki przeciwzapalne lub uszkodzone struktury do działania. Ta nowoczesna metoda leczenia pozwala też pozbyć się schorzeń nerwowo- naczyniowych oraz umożliwia rehabilitację układu ruchu.

Warto dodać, że leczenie za pomocą urządzeń do terapii szumów usznych jest skuteczną metodą i sprawdza się, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi zamierzonych efektów. Ponadto regularnie stosowana terapia po kilku tygodniach pozwala niemal całkowicie pozbyć się szumów usznych.

Jak powstają szumy uszne?

Szumy uszne to nic innego jak wrażenia dźwiękowe słyszalne w jednym lub obu uszach. Osoby zmagające się z tą dolegliwością często określają je, jako szmery, piski oraz dzwonienie w uszach. Często utrudnia to codzienne funkcjonowanie i może być przyczyną gorszego samopoczucia.

Przyczyna szumów usznych może znajdować się w uchu wewnętrznym, środkowym lub w mózgu. Gdy szumy pojawiają się w uchu wewnętrznym, najczęściej są one wynikiem pogorszenia słuchu. Wówczas narząd słuchu próbuje wzmocnić dźwięki dochodzące z zewnątrz. Inaczej jest w przypadku szumów powstałych w uchu środkowym. W tym przypadku szumy mogą pojawić się wskutek uszkodzenia błony bębenkowej lub innego urazu akustycznego.

W sytuacji, gdy zauważy się niepokojące objawy i różnego rodzaje szumy w uszach, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza specjalisty. Lekarz dokładnie zbada narząd słuchu i po przeprowadzeniu szczegółowej analizy będzie mógł postawić diagnozę, a następnie zlecić dalszą terapię.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz