Dowiedz się więcej...

"Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz"... Te słowa doskonale podsumowują podejście wielu osób do własnego zdrowia. Bagatelizują objawy chorobowe, licząc że samo przejdzie albo decydują się na samodzielne leczenie. Warto jednak oddać się w ręce specjalistów, którzy zlecą wykonanie badań i dokonają rozpoznania schorzenia. Wystarczy udać się do przychodni specjalistycznej po pomoc.

Cierpisz z powodu nawracających migren? Niepokoi Cię wysypka lub ból brzucha? Zmagasz się z przeziębieniem lub silnym bólem gardła? Zamiast leczyć się na własną rękę, skorzystaj z pomocy lekarzy. Wystarczy, że zaczniesz u lekarza pierwszego kontaktu, który w dalszej kolejności skieruje Cię do specjalisty.

Jeśli szukasz przychodni specjalistycznych, znajdujesz się we właściwym miejscu. Tutaj czeka na Ciebie wiele ciekawych i przydatnych artykułów. Zapoznasz się z rankingiem najlepszych ośrodków zdrowia. Sprawdzisz orientacyjne ceny za usługi prywatne.

Przychodnie specjalistyczne

Lekarz pierwszego kontaktu jest tą osobą, która - w zależności od problemu zdrowotnego - kieruje pacjenta do odpowiedniej poradni specjalistycznej. To właśnie tam specjaliści podejmują leczenie, stosując metody dobrane pod kątem rozpoznanej jednostki chorobowej.

Jeżeli Twoim problemem są częste infekcje nosa czy ucha, pomoc uzyskasz w poradni laryngologicznej. Jeśli nie możesz zapanować nad wahaniami poziomu cukru we krwi, wybierz się do poradni diabetologicznej. Jeśli szybko łapiesz zadyszkę, masz wysokie ciśnienie i odczuwasz kłucie w klatce piersiowej, poradnia kardiologiczna jest miejscem, które musisz odwiedzić.

Chcąc umówić się na wizytę do poradni specjalistycznej, bardzo często koniecznością jest posiadanie skierowania. Dotyczy to przede wszystkim tych poradni, które realizują bezpłatne wizyty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli decydujesz się na wizytę prywatną, skierowanie nie będzie potrzebne. Poszukujesz sprawdzonych poradni specjalistycznych, gdzie możesz liczyć na fachową pomoc? Zależy Ci na tym, by umówić się bez konieczności czekania miesiącami na wizytę? Dotrzyj do rekomendowanych poradni w Twoim mieście.

Diagnostyka

Troska o stan własnego zdrowia jest niezwykle ważna. Nie można bagatelizować żadnych niepokojących objawów, ponieważ może mieć to dość przykre konsekwencje. Warto więc udać się do lekarza, który rozpozna schorzenie lub wykluczy podejrzenia.

Diagnostyka z medycznego punktu widzenia to nauka o sposobach rozpoznawania chorób. Obejmuje badania podmiotowe (czyli wywiad lekarski) i badania przedmiotowe. Dużą rolę odgrywają również badania dodatkowe, które pozwalają na jeszcze trafniejsze rozpoznanie. Zalicza się do nich badania obrazowe, badania z wykorzystaniem technik endoskopowych oraz badania fragmentów tkanek, wydalin i wydzielin.

W tym miejscu znajdziesz informacje związane z szeroko pojętą diagnostyką. Poznasz placówki wykonujące obszerny zakres badań pozwalających na ocenę stanu zdrowia oraz potwierdzenie lub wykluczenie podejrzeń związanych z konkretną chorobą.

Badania

Każdy wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie każdy jednak wychodzi z takiego założenia w odniesieniu do swojego stanu zdrowia. Tymczasem bardzo często wykonanie kilku podstawowych badań pozwoliłoby wykryć chorobę i podjąć jej leczenie, zanim jeszcze zdąży na dobre się rozwinąć. Dlatego tych spraw nie można bagatelizować.

Badania to bardzo szeroka dziedzina, która obejmuje wiele różnych specjalizacji. Wyróżnić można m.in. badania podstawowe i biochemiczne, badania alergologiczne, badania obejmujące diagnostykę cukrzycy, badania hormonalne, badania w kierunku chorób nowotworowych, badania w kierunku anemii, badania serologiczne, badania genetyczne (w tym na ustalenie ojcostwa).

Chcąc poddać się badaniom, warto wybrać profesjonalną placówkę. Profesjonalizm przekłada się bowiem na precyzję pomiarów oraz wyników. To ważne, ponieważ nawet najmniejszy błąd może wpłynąć na dalsze postępowanie lekarskie.

Artykuły

Kompleksowa oferta Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Alergo-Med!
Szukasz zaufanej poradni alergologicznej lub pulmonologicznej? Poznaj zatem kompleksową ofertę Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Alergo-Med z Poznania!
Do jakiego lekarza specjalisty mamy prawo zapisać się bez skierowania?
Żeby zapisać się do lekarza specjalisty zwykle potrzebujemy skierowania. Jednak od tej reguły jest także kilka wyjątków. Kiedy potrzebujesz skierowania? Sprawdź
Protetyka i implantologia stomatologiczna w Klinice Krakowskiej Sp. z o.o.
Skutecznym leczeniem stomatologicznym w zakresie implantologii i protetyki zajmują się między innymi doświadczeni specjaliści Kliniki Krakowskiej Sp. z o.o.
Jak wyglądają badania na kierowcę zawodowego w NZPiSOZ „Medan”?
NZPiSOZ „Medan” to placówka zdrowotna zlokalizowana w Jarocinie. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w badaniach dla kierowców zawodowych oraz medycynie pracy.
Na czym polegają testy alergiczne?
Jeśli nie wiadomo, co jest przyczyną takich dokuczliwych objawów alergii jak kichanie czy łzawienie, warto zrobić testy elegiczne, by zdiagnozować problem.
Jak leczyć alergię na kota?
Przeczytaj, co powoduje alergię na kota • Sprawdź, jak ją leczyć i co zrobić, aby zmniejszyć ilość alergenów w domu • Dowiedz się, czym objawia się uczulenie.
Badania psychologiczne w ofercie centrum medycznego Enel-Med oddział Sochaczew
Dostałeś od pracodawcy skierowanie na badania psychologiczne? Wykonaj je szybko i wygodnie w centrum medycznym Enel-Med oddział Sochaczew! Zapraszamy!
Jak objawia się udar słoneczny?
Udar słoneczny jest niebezpieczny dla zdrowia • Dowiedz się, jak objawia się udar cieplny • Sprawdź pierwsze objawy udaru słonecznego u dorosłych i dzieci.

Rankingi

Znajdź najlepsze przychodnie specjalistyczne