Materiał Partnera

Jak działają jonizatory do wody?

Jak działają jonizatory do wody?

Jonizatory wody są bardzo prostymi urządzeniami – teoretycznie można je skonstruować nawet w domu. Te najprostsze składają się ze szklanego naczynia, dwóch elektrod oraz kawałka węża. Są jednak o wiele lepsze i prostsze metody, które w dodatku nie wymagają od nas umiejętności konstruktorskich i poświęcania im czasu. Co to za sposoby? Aby je poznać, przeczytaj poniższy artykuł.

Do czego służą jonizatory wody?

Jonizatory, jak sama nazwa wskazuje, służą do produkcji wody jonizowanej, która otrzymywana jest na skutek procesu elektrolizy – elektroliza zaś to nic innego jak rozkład cząsteczki na skutek przyłożonego do niej napięcia elektrycznego. Podczas elektrolizy wody mogą mieć miejsce również inne procesy, takie jak dysocjacja elektrolityczna bądź transport jonów do elektrod. Jonizatory są urządzeniami do produkowania wody alkalicznej, zwanej również „wodą żywą” czy  zredukowaną wodą antyoksydacyjną; zawarte są w niej jony sodu, potasu, wapnia i magnezu. Woda te cechuje się również bardzo niskim stopniem utlenienia. Takie jonizatory znajdują się w ofercie specjalistycznych firm – warto sprawdzić na przykład stronę jonizatorywody.pl.

Woda alkaliczna a zdrowie

Otrzymywana w procesie jonizowana woda alkaliczna ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka (stąd też mówi się o niej „woda żywa”), dlatego też od jakiegoś czasu cieszy się coraz większą popularnością. Regularne stosowanie wody jonizowanej znacznie zwiększa witalność organizmu, poprawia ogólne samopoczucie, a dodatkowo leczy wiele schorzeń. Woda alkaliczna eliminuje skórne i wewnętrzne choroby nabyte, ponadto prowadzi do osiągnięcia równowagi kwasowo-zasadowej, co oznacza, że organizm może prawidłowo funkcjonować.

Czym się kierować przy wyborze jonizatora do wody

Jak więc wybrać odpowiedni jonizator do wody? Każde urządzenie powinno przede wszystkim spełniać określone parametry, a więc produkować wodę o zróżnicowanych poziomach pH i ORP.  Na ogół zupełnie wystarczający jest jonizator działający w zakresie pH 5-9,5. Takie modele są też dość tanie, jednak jonizatory produkujące wodę w zakresie pH od 2,5 do 11,5 mają większe spektrum zastosowań. Duże znaczenie ma również materiał, z którego wyprodukowane są płyty wytwarzające wodę jonizowaną – okazuje się, że urządzenia z płytami stalowymi działają zdecydowanie najkrócej; mimo tego są to urządzenia o bardzo dużej trwałości. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są natomiast modele z płytami tytanowymi pokrytymi warstwą platyny. Eksperci są zdania, że ich żywotność wynosi powyżej 20 lat – możemy więc być pewni, że przez bardzo długi czas nie będziemy musieli się nimi martwić, a za to będziemy mogli cieszyć się zauważalnie lepszym zdrowiem.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz