Materiał Partnera

Jak działa stacja uzdatniania wody?

Jak działa stacja uzdatniania wody?

Nieważne, czy woda pochodzi z własnej studni, czy z miejskich rurociągów. W każdym wypadku warto zadbać o jej jakość. Pomóc w tym może stacja uzdatniania wody. To proste urządzenie, które zmniejsza twardość wody i ilość osadu kamiennego. Stacja sprawi, że urządzenia typu pralka czy zmywarka dłużej będą funkcjonować sprawnie, a pić będzie można prosto z kranu. Ale jak to się dzieje?

Dbanie o jakość wody

Woda dostarczana rurociągami jest już czysta. Problem stanowi jednak duża ilość chloru, jaka jest do niej dodawana, aby obniżyć liczbę bakterii. Własna studnia równie często stanowi nie do końca odpowiednie źródło wody. Zbyt duża ilość żelaza czy manganu sprawiają, że może być niezdatna do użytku domowego. W przeciwieństwie do nakładek na krany czy dzbanków filtrujących, stacja uzdatniania wody działa kompleksowo na całym obszarze domu. Podpina się ją przed rozgałęzieniem rur, ale potrzebne jest także podłączenie do prądu i kanalizacji. To urządzenie nie wymaga wiele wkładu własnego od użytkownika. Jedyne, co trzeba robić, to co jakiś czas uzupełniać sól tabletkową. Dzięki niej zatrzymywany będzie osad z kamienia. Ważną funkcję w tym systemie spełniają dysze filtracyjne. Stacje uzdatniania wody korzystają ze złóż filtracyjnych w postaci piasków, które usuwają mangan i żelazo. Aby piasek nie przedostawał się do już przefiltrowanej wody, potrzebne są dysze filtracyjne. Bez nich woda byłaby oczyszczona z nadmiaru pierwiastków, ale zalegałby w niej piasek. Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych produkuje dysze w wielu wersjach, co pozwala znaleźć odpowiednią dla danej stacji uzdatniania wody.

Dlaczego warto ją mieć?

Nieprzyjemny osad na łazienkowych bateriach i kuchennych zlewozmywakach nie musi już stanowić problemu. Zużywanie mniejszej ilości detergentów i kosmetyków to korzyść dla portfela i środowiska. Mając stację uzdatniania wody, można zauważyć, że szampon do włosów znacznie bardziej się pieni i zaczyna wystarczać na dłużej. Ponadto woda dobrej jakości pozwala na przyjemniejszą kąpiel i poprawia kondycję skóry. Włosy stają się bardziej miękkie i uniesione, bo nie obciąża ich twarda woda. Pozwala to również zaoszczędzić na ilości energii potrzebnej do jej ogrzewania. To sposób na dbanie o system rur w domu. A przede wszystkim stacja uzdatniania wody obniża ryzyko kamicy nerkowej i innych chorób wywołanych zbyt twardą wodą, mającą za wysoki poziom manganu i żelaza. To inwestycja w ekologię i zdrowie całej rodziny.

Opracowanie:
Tarnowskie Góry, Boczna 5a
tel. 32 285 59 11
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz