Materiał Partnera

Problemy ze stacjami uzdatniania wody

Problemy ze stacjami uzdatniania wody

Stacje do uzdatniania wody nie są niezawodne – ulegają różnym awariom i usterkom. Nawet jeśli zainwestujesz w najlepszej jakości urządzenie i będziesz je często serwisować, zawsze może pojawić się problem. Działa to na podobnej zasadzie jak w przemyśle samochodowym – nawet najdroższe i najlepsze auto może się popsuć. Na jakie problemy narażona jest Twoja stacja do uzdatniania wody i jak je rozwiązać szybko i tanio?

Awarie stacji do uzdatniania wody

Niewłaściwa eksploatacja lub zużycie części to najczęstsze powody usterek. Jakie dokładnie awarie stacji do uzdatniania wody można wyróżnić?

  • Wady wkładów filtracyjnych – w domu zdarza się to rzadko, ale w przemyśle przy dużym obciążeniu, to zjawisko występuje częściej. Co jest głównym powodem? Spadek ciśnienia i zapchanie się wkładów. Zazwyczaj jest to skutek złego dobrania mikronażu lub zbyt rzadkiej wymiany wkładów.
  • Uszkodzenia filtrów narurowych – filtry tego typu wykonane z mosiądzu lub polipropylenu są stosowane do filtracji mechanicznej. Jak mówi specjalista z firmy V-serwis, filtry tańszej – w szczególności chińskiej – produkcji, zawsze są mniej odporne na pęknięcia. Zdarza się też, że klosz opada na dno. Dużym problemem bywa również przeciekanie wody w miejscu zakręcenia, spowodowane uszkodzonym lub starym gwintem. W filtrach europejskich i amerykańskich usterki występują zdecydowanie rzadziej.
  • Awarie centralnych filtrów do wody – odżelaziacze i zmiękczacze wody mają dużo elementów, które mogą się popsuć. Najważniejszym, ale też najdroższym z nich są głowice sterujące. Zazwyczaj psują się w nich ruchome części np. tłoki i uszczelki. Zdarza się nawet, że uszkodzeniu ulega płytka sterująca lub zasilacz.

Każdą awarię da się zażegnać, dlatego najważniejsze jest, aby szybko zareagować w takiej sytuacji. Profesjonalna firma, która zajmuje się rozwiązywaniem problemów ze stacjami uzdatniania wody, oferuje kompleksowe usługi i sprawne naprawy każdej awarii i usterki.

Czy warto zainwestować w stację do uzdatniania wody? 

Jeśli jeszcze nie masz stacji do uzdatniania wody i zastanawiasz się, czy warto w nią zainwestować, odpowiedź brzmi: tak! Awarie i usterki występują naprawdę rzadko, tym bardziej, jeśli stacja przeznaczona jest do użytku domowego. Inne zalety stacji do uzdatniania wody to:

  • bezobsługowość,
  • brak osadu z kamienia na umywalkach, kranach, wannach itp.,
  • ograniczenie zużycia proszków i płynów do prania,
  • dbałość o zdrowie, głównie ze względu na to, że uzdatniona woda nie podrażnia i nie wysusza skóry, nie trzeba nawilżać jej balsamami,
  • wydłużona żywotność sprzętów domowych np. pralki,
  • mniejsze koszty użytkowania sprzętów – nie trzeba kupować specjalistycznych preparatów do czyszczenia kamienia lub np. soli do zmywarki.

Warto zainwestować w dobrą stację do uzdatniania wody, a w razie awarii, szybko skierować się do profesjonalnej firmy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz