Materiał Partnera

Jak doskonalić swoje umiejętności?

Jak doskonalić swoje umiejętności?

Niezależnie od tego, czy jesteś jeszcze studentem, czy już wiele lat temu obroniłeś dyplom, powinieneś pamiętać o tym, by doskonalić swoje umiejętności. Dlaczego jest to tak ważne? Rozwój technologii, zmieniające się przepisy prawa czy nowości sprawiają, że po kilku latach nabyta wiedza może wymagać uzupełnienia. Jeżeli planujesz karierę zawodową, to nie możesz sobie pozwolić na brak lub luki w wiedzy. By jednak dokształcanie się nie okazało się bezwartościowe, powinieneś dokładnie przemyśleć kierunek rozwoju. Jak mądrze doskonalić swoje umiejętności i podnosić poziom wiedzy? Od czego zacząć ponowną przygodę z nauką?


Określ swoje cele

Jeżeli stwierdziłeś, że jesteś zainteresowany uzupełnianiem swojej wiedzy, to powinieneś pamiętać o wytyczeniu sobie celów. Specjalizacja jest niezwykle ważna. Nie możesz zapisać się na wszystkie organizowane kursy, bo fizycznie nie starczy ci czasu na uczestniczenie w nich, a ich ukończenie wcale nie zagwarantuje ci większych możliwości rozwoju czy otrzymania awansu. Decydując się działać na konkretnym obszarze, masz największą możliwość stać się cenionym specjalistą. Dzięki temu możesz też być na bieżąco ze wszystkimi zmianami.


Cele czy zawodową ścieżkę nie zawsze musisz wyznaczać samodzielnie. Pracując w korporacji, możesz liczyć na pomoc zarówno przełożonych, jak i doradców zawodowych czy psychologów. Skorzystanie z pomocy specjalistów jest rozsądnym rozwiązaniem – w ten sposób możesz się upewnić, że wybrałeś najlepszą drogę rozwoju, a zdobyta wiedza przyda ci się w trakcie pracy zawodowej. Jeżeli nie chcesz lub nie masz możliwości poradzić się specjalistów, pamiętaj o tym, by zapisać się wyłącznie na te kursy i szkolenia, których ukończenie będzie ci gwarantowało rozwinięcie dotychczasowych umiejętności lub zdobycie wiedzy niezbędnej do jeszcze lepszego wykonywania zawodowych obowiązków.

Znajdź najlepsze ośrodki organizujące kursy

Firm, szkół i instytucji organizujących kursy i szkolenia jest na rynku wiele. Nie wszystkie jednak oferują taki sam zakres usług, nie wszystkie zatrudniają najlepszych wykładowców. Zanim zatem zapiszesz się na wybrany kurs, powinieneś dokładnie sprawdzić, czy będziesz miał dostęp do kompetentnej kadry. To właśnie ona jest gwarancją tego, że w trakcie szkolenia otrzymasz szereg przydatnych informacji, które pozwolą ci rozwinąć swoją wiedzę.

Które ośrodki dokształcające cieszą się największą popularnością wśród studentów i osób chcących podnosić umiejętności? Przede wszystkim działające przy uczelniach wyższych, bo te gwarantują wysoki poziom kształcenia. Przykładem jest  Studium Doskonalenia Kadr Akademii Morskiej. Oferuje ono kursy zarówno studentom, jak i absolwentom Akademii Morskiej. Zamierzając uzupełniać wiedzę z zakresu np. nawigacji, powinieneś o nim pamiętać. Jeżeli twoim celem jest zdobycie informacji np. z zakresu księgowości, to najlepiej zrobisz, sprawdzając, czy przy uczelni, którą ukończyłeś, działa studium lub są organizowane szkolenia. W ten sposób możesz być pewien, że pieniądze, które wydasz, faktycznie zostaną zainwestowane, nie zaś stracone.

Oceń artykuł (4)
1.8
Komentarze
Dodaj komentarz