Czy warto korzystać z bezpłatnych szkoleń?

Czy warto korzystać z bezpłatnych szkoleń?
Nie zawsze masz środki na to, aby uczestniczyć w pełnopłatnych szkoleniach. Dlatego jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzę w danej dziedzinie i rozwijać się zawodowo, dobrą okazją ku temu są szkolenia, za które nie trzeba płacić.

Większość bezpłatnych szkoleń, które są nam oferowane, możliwa jest dzięki finansowaniu lub współfinansowaniu ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej. Nasz akces do tej organizacji zaowocował znacznym poszerzeniem tej oferty, z korzyścią dla osób, które chcą się dokształcać, a nie zawsze mają na to fundusze.

Nie dokładasz ani grosza

Jak już sama nazwa wskazuje, kursant nie wnosi żadnej opłaty, a w ramach szkolenia ma zapewnione materiały dydaktyczne, wyżywienie, a nierzadko również nocleg. Wszelkie opłaty związane z wynajęciem sali, zorganizowaniem pomocy naukowych, zamówieniem cateringu czy zabukowaniem bazy noclegowej leżą po stronie organizatora szkolenia.

Bogaty wachlarz tematyczny

Bezpłatne szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem. Wachlarz propozycji tematycznych jest niezwykle szeroki, a co za tym idzie - może z nich skorzystać duże grono odbiorców. Przy takiej ofercie łatwo jest odnaleźć kurs, który nas najbardziej interesuje ze względów zawodowych - to najczęstsza przyczyna, dla której decydujemy się na jakieś szkolenie. Niekiedy na nasz wybór ma wpływ decyzja szefa. Modne są zagadnienia z takich dziedzin jak np. księgowość, psychologia, języki obce, grafika, reklama, marketing, informatyka, zarządzanie zasobami ludzkimi, zdrowie i uroda czy prawo. Na szkolenia o takiej tematyce zawsze jest zapotrzebowanie.

Bezpłatne kursy oferują różne instytucje - urzędy pracy, biblioteki, ośrodki wspierania przedsiębiorczości czy prywatne firmy. Najczęściej są one realizowane właśnie z projektów, na które uzyskano fundusze unijne. Mogą być realizowane w ramach jednorazowego spotkania lub też podzielone na moduły szkoleniowe, którym przypisana jest określona liczba godzin, co w praktyce oznacza kilka lub kilkanaście „zjazdów”. Zarówno w kwestii tematyki, jak i liczby kursów zazwyczaj panuje duża dowolność. Przeszkodą mogą być jedynie pokrywające się terminy.

Zyski

Uczestnicząc w bezpłatnych szkoleniach, oprócz oszczędności finansowych zyskujemy przede wszystkim wiedzę. Nie trzeba z góry obawiać się, że będzie to czas stracony, że mogą to być zajęcia gorszej jakości niż te, za które trzeba czasami słono zapłacić. Warto za to podejść do tematu w ten sposób, że utrwalamy stare i przyswajamy nowe zagadnienia, informacje i umiejętności. To korzyści, które mogą już tylko dalej procentować w naszej karierze zawodowej lub w życiu prywatnym (źródło: netakademia.pl).
Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz