Materiał Partnera

Specjalistyczne szkolenia z bliskiej ochrony

Specjalistyczne szkolenia z bliskiej ochrony

Pracownicy służb mundurowych oraz agenci ochrony to osoby nierzadko dbające o bezpieczeństwo konkretnej jednostki. W tym celu muszą wykazywać się ogromną odpornością na stres i przygotowaniem do działania w nawet najbardziej nietypowych, niebezpiecznych sytuacjach. Warto w tym celu odbyć specjalistyczne szkolenie z zakresu bliskiej ochrony – co konkretnie obejmuje taki kurs?

Niezwykle istotna teoria

Ochrona osobista dotyczy różnych sytuacji – stosuje się ją m.in. w przypadku konwojów w krajach wysokiego ryzyka. Bliską ochroną otaczane są również ważne osoby, których życie lub zdrowie może być w jakimkolwiek stopniu zagrożone np. ze względu na ich status społeczny i pozycję. W tym celu konieczne jest zebranie grupy operacyjnej profesjonalnie wyszkolonych ochroniarzy – muszą oni posiadać niezbędne kwalifikacje do działania w sytuacjach niebezpiecznych. W tym celu konieczne jest zrealizowanie specjalistycznych szkoleń, takich jak te z zakresu bliskiej ochrony oferowane przez Tactical Risk Group. Obejmują one pełne przygotowanie teoretyczne, podczas którego omawiane są poszczególne scenariusze trudnych sytuacji. Kursanci dowiadują się, w jaki sposób powinni działać w tego typu przypadkach oraz jakie decyzje zapewniają najwyższy poziom ochrony. Doświadczeni instruktorzy prowadzą zajęcia w sposób czytelny i jasny, jednocześnie przekazując niełatwą wiedzę dotyczącą niebezpiecznych zdarzeń podczas chronienia poszczególnych osób czy wykonywania konwoju. Oprócz teoretycznego przygotowania ochroniarz powinien być jednak sprawny fizycznie – co w tym zakresie proponują specjaliści?

Właściwe działania

Czas na podjęcie właściwej decyzji w sytuacji niebezpiecznej ograniczony jest do minimum. Ochroniarz nie może zastanawiać się nad rozwiązaniem – musi być przekonany o słuszności realizowanych działań oraz wykonywać je niemal natychmiast. W tym celu wdrożenie teoretycznych zagadnień do życia realnego realizowane jest na specjalistycznych szkoleniach z bliskiej ochrony za pomocą intensywnych treningów fizycznych. Przygotowują one przyszłych agentów ochrony bądź operatorów PSD do wysiłku oraz nieszablonowych sytuacji, które mogą ich spotkać w pracy. Techniki jazdy samochodem, funkcjonowanie w formacjach pieszych czy nawet walka wręcz oraz użycie broni w ekstremalnych sytuacjach pozwalają doskonale przygotować się nawet do niezwykle niebezpiecznych scenariuszy. Dopiero po zakończeniu specjalistycznego szkolenia z bliskiej ochrony i uzyskaniu pozytywnej oceny z egzaminu sprawdzającego kursant przygotowany jest na pracę w tak trudnych warunkach, jakie stwarza niebezpieczny zawód agenta ochrony bądź operatora PSD.

Opracowanie:
Wschowa, Słowackiego 3
tel. 605 935 335
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz