Materiał Partnera

Garaż z płyty warstwowej – czym się charakteryzuje?

Garaż z płyty warstwowej – czym się charakteryzuje?

Budując dom z pewnością zastanawiasz się nad miejscem na swój samochód. Garaż z płyty warstwowej to doskonała alternatywa dla znacznie droższych obiektów murowanych. Ma lepsze właściwości w zakresie izolacyjności cieplnej oraz akustycznej, jednak to nie wszystkie jego zalety. Sprawdź, co należy wiedzieć o garażach z płyt warstwowych i jakie jeszcze są korzyści skorzystania z takiego rozwiązania.

Garaż z płyty warstwowej – jak to działa?

Garaż może powstać z różnych materiałów budowlanych i często zostaje już wcześniej zawarty w projekcie domu. Wówczas jest wykonany z tych samych produktów, co obiekt mieszkalny, co może powodować większe koszty. W przypadku garażu z płyty warstwowej można znacznie zaoszczędzić.

Płyta warstwowa to materiał, który wykorzystuje się do wykonywania lekkich obudów dachów oraz ścian. Potoczną jego nazwą jest sandwich, z uwagi na warstwowość tego produktu. Wykonywany jest on z dwóch zewnętrznych warstw blachy, pomiędzy którymi umieszcza się trzon, który pełni funkcję izolacji termicznej. W zależności od tego, co dokładnie się tam znajduje, płyta będzie miała inne cechy szczególne oraz parametry. Wśród nich warto wymienić chociażby sztywności, nośności, akustyczne oraz cieplne.

Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Przede wszystkim, żeby garaż z płyt warstwowych przynosił korzyści, powinien zostać wykonany przez fachowców w swojej dziedzinie. W Rawie Mazowieckiej warto nawiązać współpracę z firmą Artoffice – Pawilony Handlowe i Biurowe.

Do zalet garażu z płyt warstwowych należy przede wszystkim stosunkowo niski koszt jego wykonania, w porównaniu z garażem murowanym oraz drewnianym. Warto wspomnieć również o wysokiej odporności mechanicznej konstrukcji, a także na wiele różnych czynników atmosferycznych. Dzięki cienkim ścianom zwiększa się także przestrzeń użytkowa. Tak wykonany garaż jest również trwały oraz zapewnia utrzymanie poprawnej wilgotności powietrza nie tylko zimą, ale także latem. Jest to rozwiązanie, które warto wypróbować.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz