Materiał Partnera

Dlaczego warto zapisać dzieci na warsztaty plastyczne?

Dlaczego warto zapisać dzieci na warsztaty plastyczne?

Dzieci mają niesamowitą wyobraźnię. W dorosłym życiu tylko nieliczni zachowują zdolność tak niezwykłego myślenia. Warto rozwijać umysł dziecka, pobudzając go do działania poprzez różne aktywności. Doskonałym sposobem na rozwijanie fantazji u dziecka, są zajęcia plastyczne. Podczas nich dziecko może w pełni wyrazić swoje marzenia i emocje. Dlaczego powinniśmy zapisać swoje dziecko na warsztaty plastyczne? Sprawdź!

Najważniejsze zalety warsztatów plastycznych

Zajęcia plastyczne dla dzieci to doskonała okazja do porzucenia ich wyobraźni. Ludzie, którzy potrafią przelewać swoje myśli i emocje na kartkę papieru, są znacznie bardziej kreatywni. Dlatego każdy rodzic powinien dbać o dziecięcą fantazję. Warsztaty plastyczne to doskonała okazja nie tylko do rozwijania fantazji, ale też do wyrażania emocji. Warsztaty artystyczne dla maluchów znajdziemy w ofercie firmy Pracownia M. Małgorzata Mirkowska-Grabowska. Warto pamiętać, że takie zajęcia, to także okazja dla dziecka do rozwoju sprawności motorycznej. Jeśli dziecko w bardzo młodym wieku oswoi się ze sztuką, będzie miało bardziej wyrobiony gust, szybciej nauczy się rozpoznawania kolorów i dowie się jak wyrażać swoje emocje za pomocą farb i kredek. Kto wie, może wyrośnie na artystę lub architekta?

Kiedy zapisać dziecko na warsztaty plastyczne?

Wielu rodziców zastanawia się, jaki wiek jest właściwy, by zapisać dziecko na zajęcia plastyczne. Tak naprawdę takie warsztaty sprawdzają się już u trzylatków. Wystarczy, że dziecko umie utrzymać w rączce kredkę i potrafi nią rysować linie. W tym wieku dziecku zaczyna rysować pierwsze słoneczka, domki i inne proste symbole. To też czas, w którym nasz potomek oswaja się ze sprzętem plastycznym. To okres swobodnej ekspresji – dziecko czerpie radość z rysowania najprostszych przedmiotów, nie potrafi jeszcze jednak dokładnie odtwarzać różnych wzorów lub szlaczków. Kiedy dziecko jest nieco starsze – skończyło 4 latka – powinno już prawidłowo trzymać kredkę i radzić sobie z wypełnianiem kolorowanek. W tym wieku dzieci wykorzystują też już więcej kolorów – zajęcia plastyczne w takim wieku szczególnie rozwijają wyobraźnię. Dzieci jeszcze starsze – pięcioletnie – potrafią już malować zwierzęta i inne przedmioty, które dorosły jest w stanie rozpoznać. W tym wieku można też już dostrzec predyspozycje artystyczne, które przejawiają maluchy. U sześciolatków zdolności plastyczne widać już znacznie wyraźniej – dzieci w tym wieku chętnie odtwarzają postacie z książek i kreskówek. Odpowiednio poprowadzone warsztaty plastyczne dla maluchów mogą ich nauczyć wielu cennych umiejętności.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz