Materiał Partnera

Dlaczego warto udać się do wyspecjalizowanego warsztatu ciężarowego?

Dlaczego warto udać się do wyspecjalizowanego warsztatu ciężarowego?

Mechanika pojazdów ciężarowych to niezwykle skomplikowana dziedzina wymagająca specyficznej wiedzy obejmującej ten rodzaj pojazdów. Mechanik bez doświadczenia w naprawianiu ciężarówek może nie poradzić sobie z każdym zadaniem, dlatego w przypadku awarii najlepiej udać się do wyspecjalizowanego warsztatu samochodowego.

Istotna kwestia wyposażenia warsztatu samochodów ciężarowych

Chociaż duża część sprzętu używanego w standardowym warsztacie samochodowym pokrywa się z tym stosowanym w trakcie naprawy ciężarówek, ten drugi wymaga dodatkowych narzędzi. Nie chodzi tutaj wyłącznie o ich gabaryty – chociaż oczywiście standardowymi narzędziami bardzo trudno poradzić sobie z komponentami ciężarówki. Dobrze zaopatrzony warsztat zajmujący się naprawą ciężarówek – taki jak ten prowadzony przez firmę Fracht Service Poland – ma na swoim wyposażeniu między innymi wózki do transportu ogumienia, które nie sposób przenosić ręcznie. Mamy tutaj do czynienia także z przedłużanymi kluczami, wzmacniaczami momentu, specjalnymi nasadkami udarowymi czy dźwigniami. Często wykorzystywane są także montażownice do kół samochodów ciężarowych, które znacznie ułatwiają ten męczący proceder. Specyficzne są także narzędzia pomiarowe oraz wspierające je oprogramowanie. Zwyczajny warsztat samochodowy po prostu nie ma tego typu elementów na stanie, co sprawia, że wybranie specjalistycznej placówki zajmujące się samochodami ciężarowymi to absolutna podstawa. Oczywiście ważne jest też, by wybrany przez nas warsztat zatrudniał wyłącznie wykwalifikowanych, zdolnych do używania specjalistycznego sprzętu pracowników.

Regularne przeglądy i serwisowanie

Prócz napraw w przypadku ciężarówek bardzo istotne są także regularne przeglądy oraz serwis. To, w jakim stanie jest flota, rzutuje bezpośrednio na wyniki danej firmy, jej elastyczność oraz sprawność wykonywania zleceń. Bezawaryjne i przede wszystkim bezpieczne dostarczenie towarów to cel, który przyświeca wszystkim spedytorom. Poza tym, utrzymując samochody ciężarowe w dobrym stanie technicznym możemy ustrzec się przykrej niespodzianki, gdy podczas rutynowej kontroli okaże się, że pojazd nie spełnia wymagań opisanych odpowiednimi przepisami. Może nas to narazić nie tylko na mandat, ale także unieruchomienie pojazdu i opóźnienia w wykonaniu zlecenia, a tym samym znaczne straty finansowe. Najczęściej bowiem bywa tak, że ciężarówka odmawia posłuszeństwa na trasie nie z powodu wypadku, ale właśnie awarii podzespołów, które wcześniej po prostu nie były odpowiednio serwisowane.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz