Materiał Partnera

Popularny transport towarów

Popularny transport towarów

Dzięki usługom transportu towarów, polskie firmy produkcyjne i usługowo-handlowe mogą się rozwijać, korzystając także z kontaktów międzynarodowych czy wewnątrzwspólnotowych. Zarówno zakup towarów z innych krajów Europy, jak i sprzedaż naszych produktów na rynkach europejskich możliwe są między innymi dlatego, że sektor transportu jest u nas tak dobrze rozwinięty. Oferta firm spedycyjnych i logistycznych jest na polskim rynku bardzo szeroka.

Szeroka oferta transportu towarów

Korzystając z usług transportowych polscy producenci dają sobie możliwość rozwoju przedsiębiorstwa, poprzez wymianę towarów nie tylko w kraju, ale również za granicą. Firmy zajmujące się transportem i spedycją oferują transport różnych towarów w podziale na podstawowe grupy:

  • transport zwykły, w tym: transport całopojazdowy oraz transport drobnicowy,
  • transport chłodniczy,
  • transport towarów niebezpiecznych,
  • transport ponadgabarytowy,
  • transport materiałów sypkich,
  • transport expresowy,

i inne. Pojazdy wykorzystywane do poszczególnych rodzajów transportu różnią się między sobą, gdyż muszą spełniać rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po to, by nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo przewożonego towaru. Firma Transport Szymitko oferuje na przykład transport towarów ponadgabarytowych. Pracownicy firmy, którzy doskonale znają przepisy dotyczące tego rodzaju towarów, zajmują się także uzyskaniem odpowiednich dokumentów przewozowych pozwalających na taki transport. Najtrudniejsze w transporcie ponadnormatywnym jest wytyczenie optymalnej trasy transportu, zwłaszcza po polskiej stronie granicy.

Transport całopojazdowy a drobnicowy

Najczęściej wykonywany transport na trasach międzynarodowych to transport zwykły, zarówno całopojazdowy, jak i drobnicowy. Transport całopojazdowy (FTL) oznacza pełny załadunek ciężarówki i sprawdza się on doskonale, jeśli do przewiezienia jest większy ładunek, który zajmie całą powierzchnię załadunkową pojazdu. Jest on realizowany głównie na zlecenie większych firm, które realizują przewiezienie towaru z punktu startowego do punktu docelowego w kraju lub między krajami. Ma to tę korzyść, że zleceniodawca nie dzieli się przestrzenią załadunkową z innymi klientami, zatem przewóz odbywa się na najbardziej opłacalnej trasie i w optymalnym czasie. Drugim rodzajem transportu zwykłego oferowanego przez solidne firmy transportowe jest transport częściowy, inaczej zwany drobnicowym (PTL), co oznacza częściowy załadunek ciężarówki. W tej sytuacji przestrzeń załadunkową pojazdu dzieli się na wielu zleceniodawców. Koszt takiego transportu w porównaniu z całopojazdowym jest niższy, ale lepiej przewozić towary, które dobrze znoszą długi transport, ponieważ wyznaczenie optymalnej trasy przejazdu, która bierze pod uwagę punkty startowe i docelowe wielu klientów, to skomplikowane logistycznie zadanie.

Opracowanie:
Wrocław, Gruszowa 4
tel. 664 035 390
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz