Materiał Partnera

Dlaczego warto odwiedzić Wrocław?

Dlaczego warto odwiedzić Wrocław?

Wrocław to jedno z piękniejszych polskich miast. Odwiedzają je jednak nie tylko Polacy z różnych zakątków kraju, ale również turyści zza granicy. Jego walory dostrzeże każdy, niezależnie od tego, czy wpadł do Wrocławia na kilka godzin w celach biznesowych, czy też wybrał się z całą rodziną na weekendową wycieczkę. We Wrocławiu ciągle się coś dzieje, miasto żyje i oddycha – wszystko dzięki wspaniałym ludziom, którzy zdecydowali się zainwestować w nie swój czas.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Tętniący życiem Wrocław potrafi zafascynować każdego podróżnego. Wielogodzinne spacery po uliczkach, parkach, galeriach, muzeach i lokalach wyczerpują, dlatego sam początek wycieczki warto zacząć od znalezienia odpowiedniego noclegu. Jeśli marzy się nam odrobina luksusu i chcemy uczynić cały wyjazd naprawdę wyjątkowym, dobrym wyborem będzie Haston City Hotel. Czterogwiazdkowy standard wypoczynku to coś, co odpowiada nawet tym najbardziej wymagającym podróżnikom. Dla wielu z nas będzie stanowił atrakcję samą w sobie, idealnie uzupełniając walory samego Wrocławia. Miasto to łączy ze sobą kilka światów, między innymi architektonicznie. Nowoczesne budynki, choć wzniesione po zniszczeniach miasta powstałych wskutek drugiej wojny światowej, wpasowują się w jego klimat idealnie. Wiele ze zniszczonych kamienic z pietyzmem odbudowano. Mimo zniszczeń Wrocław nadal jest bogaty w zabytki, spośród których warto wymienić między innymi przyrynkowy ratusz czy Halę Stulecia. Nie sposób nie odwiedzić także sławnego wrocławskiego rynku, który jest drugim co do wielkości w Polsce rynkiem miejskim. Został w pełni zagospodarowany – pulsuje energią niemal przez całą dobę, a w zabudowie, która go otacza, można znaleźć mnóstwo świetnych lokali, restauracji, kawiarni.

Unikalne cechy Wrocławia

Po opuszczeniu naszego wrocławskiego hotelu szybko trafimy na mnogość kładek i mostów. Pod względem ich liczby Wrocław prześcigają tylko Petersburg, Amsterdam i, oczywiście, sama Wenecja. Najbardziej znanym wrocławskim mostem jest Most Tumski, coraz częściej określany także jako Most Zakochanych. Wszystko to dlatego, że zawieszono na nim tysiące tak zwanych kłódek miłości. Na Wrocław możemy także spoglądać nie tylko z perspektywy mostów, ale także lotu ptaka, bo posiada on największą liczbę usytuowanych na zabytkach punktów widokowych. Nie możemy także zapomnieć o krasnalach. W samym mieście jest ich prawie czterysta, a ich poszukiwanie to nieodłączny element każdej wycieczki do stolicy Dolnego Śląska. Są niewysokie – zwykle mierzą około trzydziestu centymetrów, a niektóre z nich dobrze poukrywano. Znalezienie ich wszystkich nie należy do najłatwiejszych, ale zdecydowanie warto podjąć wyzwanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz