Materiał Partnera

Zorganizuj idealną konferencję

Zorganizuj idealną konferencję

Kongres lub konferencja biznesowa to spore przedsięwzięcie, wymagające odpowiedniej organizacji. Co zrobić, żeby wszystko udało się doskonale? Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią lokalizację wydarzenia.

Po pierwsze – pomysł

Żeby w trakcie konferencji nic nas nie zaskoczyło, trzeba zadbać o przygotowanie dokładnego planu wydarzenia. Zanim jednak zabierzemy się za plan, powinniśmy zastanowić się, jaki charakter ma mieć planowane przez nas spotkanie? Jaki ma być jego temat? Kogo widzielibyśmy w roli prelegentów? Dla kogo ma być przeznaczony nasz kongres? Dopiero po udzieleniu sobie odpowiedzi na te pytania, będziemy mieli w głowie wizję całego przedsięwzięcia, która pozwoli nam swobodnie przejść przez kolejne etapy planowania.

Określ swój budżet

Zanim przejdziemy do kolejnych etapów planowania wydarzenia, koniecznie trzeba określić budżet, jakim będziemy dysponować. To od niego zależy, jak duża będzie nasza konferencja, w jaki sposób będziemy ją promować i co możemy zaoferować zaproszonym gościom. Żeby impreza była udana, wcale nie potrzeba dużych pieniędzy – najważniejsze to dobrze wykorzystać każdą złotówkę. Kiedy wiemy już, jakimi pieniędzmi dysponujemy i mamy w głowie wstępny plan przebiegu wydarzenia, powinniśmy pomyśleć o jego promocji. O sukcesie każdej konferencji świadczą przede wszystkim zadowoleni uczestnicy spotkania. Należy poszukać najlepszego sposobu na to, by dotrzeć do osób, które mogą być zainteresowane naszym wydarzeniem. Niedrogą, a skuteczną metodą promocji każdego wydarzenia jest dziś założenie strony internetowej i profilu w mediach społecznościowych. Ważne, by nasza witryna zawierała najważniejsze informacje dotyczące programu, kosztów i lokalizacji kongresu. Warto też na bieżąco ją aktualizować, tak, by podtrzymać zainteresowanie potencjalnych uczestników konferencji.

Lokalizacja – klucz do sukcesu

Bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym aspektem każdej konferencji, jest lokalizacja całego wydarzenia. Wybierając miejsce, do którego zaprosimy naszych gości, powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim ich wygodę. Ważne, żeby sala była odpowiednio wyposażona, siedzenia komfortowe, a hotel lub centrum kongresowe łatwe do odnalezienia. Wszystkie te wymagania spełnia centrum kongresowe Haston City Hotel we Wrocławiu. Można tam zorganizować konferencje biznesowe dla nawet 600 osób. Hotel dysponuje wieloma nowoczesnymi salami kongresowymi, dzięki czemu możemy wybrać dokładnie taką, jaka będzie odpowiadać charakterowi naszego wydarzenia. Niezależnie od tego, czy organizujemy kameralne spotkanie, czy duże targi lub sympozjum, znajdziemy tu to, czego potrzebujemy. Nowoczesny sprzęt multimedialny i szybki dostęp do Internetu pozwoli sprawnie prowadzić wszystkie prelekcje. Dodatkową zaletą Haston City Hotel jest jego położenie w pięknej dzielnicy Wrocławia, przy głównej drodze wyjazdowej w kierunku Poznania. Hotel leży 4 kilometry od centrum Wrocławia. Dzięki temu uczestnicy konferencji, po wysłuchaniu prelekcji, będą mogli skorzystać z uroków tego pięknego miasta.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz