Artykuł sponsorowany

Dieta cud a porady dietetyków.

Dieta cud a porady dietetyków.

Podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowe i regularne odżywianie. Dietetycy zalecają 4 – 5. posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu. Nie unikajmy kalorii, bo i one są potrzebne do normalnego funkcjonowania.  Posiłki powinny być bogate w składniki odżywcze, by zapewniały nam zdrowie. Jeśli już musimy żywić się w punktach gastronomicznych, wybierzmy bar, który serwuje zdrowe posiłki.

Dieta cud nie istnieje!

Najpierw jemy, byle co i byle jak, a później poszukujemy diety cud.  Na zgrabnej figurze zależy nam szczególnie latem, kiedy odkrywamy nasze wdzięki. Wiosną zaczynamy poszukiwać diety, która pozwoli schudnąć. Wrzucamy w wyszukiwarkę frazy i pojawia się m.in. dieta cud. W tej kategorii są np. głodówki i diety, wymagające niesamowitych poświęceń. No cóż, niektórzy poczują się zawiedzeni, bo dieta cud nie istnieje. Nie mamy się co łudzić, że po miesiącu stosowania diety sokowej, głodówki czy innej podobnej, schudniemy i zachowamy filigranową figurę. Prawdą jest, że zrzucimy kilka kilogramów, ale na krótki czas. Niestety, szybko wrócimy do dawnej wagi, a nawet możemy przytyć. Organizmu nie oszukamy. Potrzebuje on składników odżywczych, żeby mógł funkcjonować. Jeśli w diecie ich nie będzie, pobierze z nagromadzonego zapasu. Kiedy czas diety się skończy, musimy dostarczyć brakujących składników, mamy więc znany nam efekt  jo-jo.  

Porady dietetyków.

Żaden dietetyk nie zaleci powyższych diet na zrzucenie zbędnych kilogramów. Oczywiście, dzień czy dwa głodówki, czy picie samych soków, jeszcze nikomu nie zaszkodziło, ale z pewnością nie jest to sposób na odchudzanie. Dietetyk, m.in. Alina Vygivska z Best Seler układa menu. Jadłospis mamy zawsze w kuchni i stosujemy się do niego. Dania są różnorodne, więc chętnie je będziemy spożywać. Są smaczne i zawierają odpowiednią ilość kalorii; minerały, witaminy, białka, tłuszcze, błonnik, węglowodany. Pamiętajmy, że duże i gwałtownie wprowadzane zmian w codziennym odżywianiu, czy uleganie chwilowym trendom na ograniczanie, albo wykluczanie z diety niektórych składników, z pewnością nie zapewniają dobrego samopoczucia. Jest to możliwe tylko i wyłącznie, dzięki zmianie nawyków żywieniowych. Jedzmy częściej a po trochu, jak powtarzały nasze babcie.

Składniki w diecie.

Spożywajmy śniadanie, obiad i kolację, a dietetycy dodają jeszcze drugie śniadanie i podwieczorek. Dzięki temu uchronimy się przed uczuciem głodu. Posiłek powinien być mały, bez nadmiaru kalorii. Bardzo ważne są owoce i warzywa, ponieważ obniżają stężenie cholesterolu. Nasiona strączkowe oraz produkty pełnoziarniste poprawiają pracę jelit, a także zapobiegają chorobom jelita grubego. Produkty zbożowe są potrzebne dla organizmu, gdyż dostarczają organizmowi węglowodanów. W składzie mają białko i tłuszcze, wspomagające układ nerwowy. Są źródłem błonnika, który jest niezbędny dla układu pokarmowego. Niezwykle ważny w diecie jest nabiał, który dostarcza organizmowi wapnia, chroniąc nasze kości. Unikajmy natomiast cukru i soli, prowadzących do nadciśnienia tętniczego. Sztuczne składniki i ulepszacze w produktach wywołują wiele chorób. Czytajmy etykiety i omijajmy z daleka artykuły, które zawierają substancje o nieznanych nazwach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz