Artykuł sponsorowany

Na czym polega wybielanie zębów?

Na czym polega wybielanie zębów?

Polacy coraz chętniej korzystają z usług stomatologii estetycznej. Częściej zaczynamy dbać o swój uśmiech i dlatego decydujemy się na wybielanie zębów. Metod wybielania zębów jest wiele, a wybór zależy od nas, czyli od tego jak dużo czasu chcemy poświęcić na uzyskanie wymarzonego białego uśmiechu. Na czym polega wybielanie zębów i jakimi metodami możemy tego dokonać? Dowiedzmy się.

Czym jest wybielanie zębów i na czym polega?

Wybielanie to proces rozjaśniania barwy naszych zębów. Stopień ich wybielenia jest sprawą indywidualną. Dzięki różnym metodom dostępnym w gabinetach stomatologicznych możemy wybielić zęby o kilka tonów. Zabieg wybielania zębów powinien być nadzorowany przez lekarza prowadzącego, czyli stomatologa, ponieważ daje nam to 100% gwarancję bezpieczeństwa. Często po zabiegu pojawia się nadwrażliwość zębów i podrażnienie dziąseł, jest to zupełnie normalne, dlatego nie powinniśmy się tym zamartwiać. Po wybielaniu zębów należy pamiętać, aby przez kilka tygodni unikać jedzenia i napojów powodujących przebarwienia, tj. kawa, herbata, soki owocowe, jagody czy czerwone wino. Wiele osób, zanim uda się do gabinetu stomatologicznego próbuje wybielać zęby na własną rękę, w zaciszu domowym za pomocą sody, węgla aktywnego, specjalnych past do zębów, żeli czy pasków wybielających. Nie jest to do końca dobre posunięcie, ponieważ może powstać ryzyko nadwrażliwości zębów, podrażnienia dziąseł a poza tym nie mamy możliwości dokładnego wybielenia w przestrzeniach międzyzębowych czy wybielenia martwych zębów, dlatego warto wybrać się do stomatologa. Wyróżniamy dwa główne sposoby profesjonalnego wybielania zębów, tj. metoda nakładkowa i metoda z użyciem lampy.

Metoda nakładkowa

W początkowym etapie lekarz pobiera od pacjenta wyciski zębów, na podstawie, których wykonuje nakładki. Gdy pacjent dopasuje je idealnie do swoich zębów otrzymuje strzykawki żelu wybielającego do domu. Samodzielnie wypełnia nakładki żelem i zakłada na całą noc. Nakładki możemy nosić również na kilka godzin w ciągu dnia.

Zabieg powinien być powtarzany od pięciu dni do dwóch tygodni, w zależności od tego, jaki efekt wybielenia chcemy uzyskać. Po tym czasie spotykamy się z naszym stomatologiem i omawiamy wyniki. Efekt wybielenia zębów utrzymuje się długo, więc hollywoodzkim uśmiechem możemy się cieszyć kilka lat – mówi lekarz stomatolog z Przychodni Stomatologicznej DENTAL z Lublina.

Metoda z użyciem lampy

Ta metoda skierowana jest do osób, które mają mocne szkliwo i oczekują natychmiastowych efektów. Odbywa się w gabinecie stomatologicznym z użyciem specjalistycznej lampy. Zabieg jest jednorazowy i trwa najczęściej do 60 minut. Lekarz zabezpiecza dziąsła specjalną pastą i nakłada na powierzchnię zębów żel wybielający i aktywuje go przez wiązkę niebieskiego światła. Do zabiegu wykorzystywany jest żel o wyższym stężeniu, dzięki temu efekt jest natychmiastowy, czyli zupełnie inaczej niż przy metodzie nakładkowej. W gabinecie jesteśmy w stanie rozjaśnić zęby o kilka odcieni, nawet do 10 stopni w skali VITA, która ocenia odcień bieli naszych zębów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz