Co warto wiedzieć o depilacji laserowej bikini?

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej bikini?

Systematyczna depilacja okolic bikini jest czasochłonna, bywa także bolesna. Warto zainwestować w depilację laserową, która pomoże ci pozbyć  się włosków na stałe i zaoszczędzić czas. Przeczytaj, jak wygląda taki zabieg i jak się do niego przygotować. Sprawdź, jaki rodzaj depilacji będzie dla ciebie odpowiedni. Poznaj koszty zabiegu i zrób coś dla siebie.

Jak przygotować się do depilacji laserowej bikini?

Do depilacji laserowej bikini należy się odpowiednio przygotować. Istnieją złote zasady, których trzeba przestrzegać, aby zabieg się udał. Warto wiedzieć, że tego typu zabiegu nie stosuje się na opaloną skórę. Przed depilacją powinno się ogolić skórę, która ma być poddana zabiegowi. Należy także unikać ziół, które mają właściwości fotouczulające.

Istnieją także przeciwwskazania do zabiegu, takie jak ciąża, choroba nowotworowa  czy zmiany wirusowe – przeczytaj, jak przygotować się do depilacji laserowej. Jeżeli chodzi o okolice bikini, przeciwwskazaniem może być okres. Nie zawsze jednak musi on opóźnić zabieg. Miesiączka to dodatkowy dyskomfort – jeżeli nie jest ona obfita i bolesna można spokojnie wykonać depilację. Wszystko zależy od klientki.

Jakie są rodzaje depilacji bikini?

Można wybrać trzy rodzaje depilacji okolic bikini – francuską, brazylijską oraz hollywoodzką. Depilacja francuska jest najpłytszym rodzajem depilacji. Obejmuje boki pachwin oraz wzgórka łonowego. Depilacja brazylijska oznacza pozbycie się owłosienia z okolic bikini, pachwin, warg sromowych, okolic pośladków i pomiędzy nimi. Pośrodku wzgórka łonowego włosy strzyże się najczęściej w cienki pasek.

Depilacja hollywoodzka jest najgłębszą formą depilacji. Usuwa się całe owłosienie – strefa bikini jest idealnie gładka. Im nowocześniejszy laser, tym ból jest mniejszy. Każda osoba ma inny próg bólu. Dlatego też to, czy zabieg będzie bolesny, czy nie jest kwestią indywidualną.

Jak wygląda zabieg?

Depilacja zawsze powinna być poprzedzona konsultacją. Kliniki medycyny estetycznej oferują kompleksowe usługi. Dzięki profesjonalnej opiece będziesz miała pewność, że zabieg się uda.

Najpierw zostaje wykonana próba laserowa. Potem wybrane partie skóry naświetla się małą wiązką światła. Czas trwania depilacji laserowej zależy od powierzchni skóry.  

Włosków można się pozbyć po około sześciu do dziewięciu zabiegów. Po pierwszym zabiegu już około trzydziestu procent włosków nie odrasta. Dużo zależy od rodzaju i koloru włosa. Wskazane jest powtarzać depilację co sześć tygodni – cały pakiet zabiegów to około rok czasu.

Spowodowane jest to cyklem wzrostu włosa. Cebulki włosów, które znajdują się w fazie katagenu lub telogenu są uśpione. Oznacza to, że nie będą w stanie pochłaniać one światła z wiązek lasera. Zatem zabieg za pierwszym razem nie będzie w stanie oddziałać na wszystkie włoski – większość z nich będzie odrastać normalnie.

Ile kosztuje depilacja laserowa bikini?

Cena depilacji laserowej bikini jest wysoka. Zabieg nie należy do najtańszych. Trzeba jednak pamiętać, że skutki depilacji są trwałe. Co w perspektywie dłuższego czasu może okazać się opłacalne. Koszt jednego zabiegu to 400 czy 450 zł. Warto wykupić jednak cały pakiet. Pakiet 6 zabiegów to 1500 czy 1600 zł. Zabiegi te co jakiś czas należy powtórzyć, co generuje dodatkowe koszta.

Opracowanie:
Paulina
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz