3 skuteczne zabiegi na przebarwienia na twarzy

3 skuteczne zabiegi na przebarwienia na twarzy

Przebarwienia na twarzy to najczęstszy problem, z jakim przychodzimy z wizytą do dermatologa. Przebarwienia skóry wyglądają jak odbarwione plamy i znamiona potrądzikowe. Dlatego też przebarwienia mogą zaniżać samoocenę. Nie zawsze wystarczą tylko profesjonalne kosmetyki. Aby skutecznie pozbyć się problemu, warto pomyśleć o zabiegach na przebarwienia. Poznaj 3 najlepsze zabiegi na przebarwienia na twarzy!

Peeling na przebarwienia skóry

Peelingi chemiczne to najpopularniejsze zabiegi stosowane przez kosmetologów na przebarwienia. Zaliczają się do nich takie zabiegi peelingujące, jak:

  • Peeling kawitacyjny: łączy ultradźwięki z wodą i złuszcza martwy naskórek,
  • Peeling migdałowy: oczyszcza skórę, ujednolica koloryt i nadaje jej promienny wygląd,
  • Peeling salicylowy: rozjaśnia przebarwienia skóry i przyspiesza jej gojenie się,
  • Peeling glikolowy: dociera do najgłębszych warstw skóry, nawilża, wygładza i ujednolica koloryt skóry,
  • Peeling pirogronowy: przeciwdziała powstawaniu zaskórników i usuwa przebarwienia i blizny.

Należy jednak pamiętać, że peelingi chemiczne (TCA) leczą objawy, ale nie przyczyny powstawania przebarwień.

Mezoterapia mikroigłowa na przebarwienia na skórze

Mezoterapia igłowa to zabieg aktywujący naturalną regenerację skóry. Polega na nakłuwaniu skóry poprzez specjalne urządzenie i aplikacji odpowiednich preparatów, dobieranych indywidualnie do typu cery. Użyte w zabiegu mikroigły nie wywołują dyskomfortu podczas zabiegu. Zwykle najlepsze efekty osiąga się po serii 4-6 zabiegów, przy zachowaniu odpowiednich przerw. 

Efekty mezoterapii mikroigłowej:

  • Rozjaśniony i ujednolicony koloryt skóry,
  • Zmniejszone wytwarzanie melatoniny,
  • Depigmentacja,
  • Usuwanie przebarwień,
  • Gładka i miękka skóra.

Laserowe usuwanie przebarwień na twarzy

Przebarwienia zwykle występują w różnych warstwach skóry. Do najgłębszych pozwala dotrzeć laseroterapia. Nowoczesna technologia umożliwia rozbicie melaniny na mniejsze części, które następnie organizm usuwa. Przed zabiegiem laseroterapii warto skonsultować się z dermatologiem. Pomoże on ustalić bezpieczeństwo terapii laserowej oraz zaplanowanie dalszego leczenia.

Jednym z najpopularniejszych laserów stosowanych w medycynie estetycznej jest laser pikosekundowy. Jego główną zaletą jest szybkość i precyzyjność działania. Dodatkowo nie pozostawia pozabiegowych blizn po likwidacji melazmy. Do bardziej skomplikowanych rodzajów przebarwień polecany jest natomiast laser bromkowo-miedziowy. O jego skuteczności świadczy zastosowanie aż dwóch długości fal. Efekty laseroterapii na przebarwienia są długotrwałe dzięki stymulacji mechanizmów skórnych odpowiedzialnych za powstawanie przebarwień na skórze.

Jeśli pragniesz pozbyć się przebarwień na twarzy, pomyśl o wizycie u dermatologa. Konsultacja ze specjalistą pozwoli na dobór odpowiednich kosmetyków oraz ewentualne zaplanowanie zabiegu na przebarwienia u kosmetologa. Nie wszystkie bowiem zabiegi są bezpieczne dla skóry. Stany zapalne, przewlekłe choroby oraz przyjmowane leki to najczęstsze przeciwwskazania do wykonania zabiegów na przebarwienia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz