Materiał Partnera

Co zrobić z samochodem, gdy opuszczamy kraj?

Co zrobić z samochodem, gdy opuszczamy kraj?

Samochodu nie zabierzemy na pokład samolotu. Dlatego musimy znaleźć miejsce, w którym pozostanie on bezpiecznie do naszego powrotu. Może on oczywiście pozostać w naszym garażu, jednak co wtedy z transportem na lotnisku? Taksówka może być opłacalna w mieście, gdzie ono leż, ale czasem mieszkamy zbyt daleko, by sobie na to pozwolić. Na ratunek przychodzą nam prywatne parkingi.

Rozwiązanie wygodne

Zdecydowanie komfortowe jest położenie. Parking taki położony jest przy lotnisku. Dzięki możliwości rezerwowania miejsca wcześniej nie musimy się obawiać, że nie znajdziemy żadnego wolnego. To szczególnie korzystne dla tych z nas, którzy na lotnisko podróżują z daleka.

Z myślą o podróżnych parking przy lotnisku oferuje usługi darmowego przewozu z parkingu na lotnisko, dzięki czemu i tym nie musimy się sami zajmować. Taką możliwość daje swoim klientom Planeta, parking blisko lotniska Pyrzowice w Katowicach. Parking planeta wyposażony jest również w poczekalnię z połączeniem internetowym, dzięki czemu czekanie nie będzie się dłużyło.

Tym, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego rozwiązania, są niskie koszty. Za pozostawienie samochodu na trzy doby zapłacimy zaledwie 35 złotych. Jednak szczególną uwagę musimy zwrócić na największą zaletę takiego parkingu, a mianowicie gwarancje bezpieczeństwa naszego samochodu.

Rozwiązanie bezpieczne

Parking położony na prywatnej posesji oznacza, że bezpieczeństwo naszego auta jest dla firmy prowadzącej usługi parkingowe najważniejsze. Parking strzeżony 24 h, na zamkniętym terenie to najlepsza gwarancja, która pozwoli nam spać spokojnie ma wakacjach, nie martwiąc się, czy ktoś nie włamał się nam do garażu.

Zwróćmy uwagę, w jakim zakresie jest ubezpieczony parking, z którego korzystamy. Warto by posiadał on zabezpieczenie na wypadek gradobicia tak jak wspomniany już prywatny parking przy lotnisku w Katowicach.

Rozwiązania alternatywne

Lotniska prowadzą również własne parkingi. Jednak proponowane przez nie ceny są znacznie wyższe. Dla przykładu, za pozostawienie samochodu na parkingu nr 3, który jest strzeżony, przez 14 dni zapłacimy 304 złote. Dla porównania, w ofercie Planety miejsce parkingowe na ten sam czas kosztuje jedynie 80 złotych, czyli ponad trzy razy mniej, a oferuje większy komfort korzystania.

Inną opcją, dla mieszkańców miasta, z którego będą wylatywać, jest pozostawienie samochodu w domu i wynajęcie taksówki na lotnisko. Jeśli jednak nasz dom nie jest odpowiednio zabezpieczony przed włamaniem lub nikt z rodziny, przyjaciół nie jest w stanie się nim zająć, jest to rozwiązanie ryzykowne.

Opracowanie:
Pyrzowice, Wolności 11B
tel. 501 620 189
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz