Materiał Partnera

Co warto chronić, czyli wiele typów ubezpieczeń

Co warto chronić, czyli wiele typów ubezpieczeń

Ubezpieczenie poszczególnych składników majątku, własnego zdrowia i życia czy też obowiązkowe polisy to kompleksowa ochrona na wypadek różnego rodzaju zdarzeń losowych. Warto zadbać o to, by ubezpieczenia były odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb. Jakie konkretnie propozycje znajdują się w asortymencie dobrych agencji ubezpieczeniowych?

Obowiązkowe polisy

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z konieczności posiadania opłaconej polisy OC dla pojazdu, którym porusza się po drogach publicznych. Tego typu ubezpieczenie komunikacyjne jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych, a jego dopasowanie do potrzeb właściciela samochodu to bardzo ważna kwestia. Dla wielu niezwykle istotna jest wysokość składki – dzięki współpracy z wieloma ubezpieczycielami, dobre agencje są w stanie zaproponować swoim klientom tanie polisy OC. Warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia w przypadku obowiązkowych ubezpieczeń, do których zalicza się też ochrona rolników. Właściciele gospodarstw rolnych muszą dysponować wykupioną składką – również i tego typu polisę można nabyć w agencji ubezpieczeniowej Krystan. Pełna oferta obejmuje również możliwość zabezpieczenia poszczególnych składników majątku osobistego czy np. konkretnych nieruchomości, jednak tego typu polisy nie należą już do obowiązkowych. Jak się okazuje, ochrona w postaci dodatkowej składki jest w wielu przypadkach bardzo korzystnym rozwiązaniem – kiedy dokładnie warto o to zadbać?

Za niewielką dopłatą

Najczęściej dodatkowe ubezpieczenie kojarzy się z autocasco. Polisa AC kupowana jest przez wielu kierowców, którzy swojemu pojazdowi chcą zapewnić skuteczniejszą ochronę. Obejmować może ona np. kradzieże czy zdarzenia losowe związane chociażby z ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi. Zabezpieczyć można również nieruchomość w postaci domu czy biura. Budynek chroniony na wypadek występowania kataklizmów lub innych przyczyn uszkodzeń mechanicznych konstrukcji nie przysporzy problemów jego właścicielowi przy ewentualnej koniecznej naprawie konkretnych elementów. W dobrej agencji ubezpieczeniowej specjaliści zaproponują polisy na życie, dodatkową ochronę zdrowia czy składkę opłacaną np. w przypadku zagranicznego wyjazdu. Uzyskanie pomocy medycznej poza granicami kraju lub zagubienie bagażu może być sporym problemem, dlatego dobrym pomysłem jest zabezpieczenie się na tę okoliczność. Polisa może być też wykupiona przez firmę, co pozwoli ochronić ją przed nagłą utratą wszystkich środków na wypadek wielu innych nieprzyjemnych okoliczności. Warto zatem korzystać z usług dobrych agencji ubezpieczeniowych, które są w stanie zadbać o ochronę wybranych składników majątku czy życia swoich klientów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz