Artykuł sponsorowany

Jak dobrze wybrać polisę ubezpieczeniową domu lub mieszkania?

Jak dobrze wybrać polisę ubezpieczeniową domu lub mieszkania?

Ubezpieczenie nieruchomości jest rutynowym działaniem, jakie podejmują jej właściciele już na etapie budowy domu lub kupna mieszkania. Taka polisa daje im poczucie bezpieczeństwa i niebagatelny zastrzyk gotówki w razie przykrych wydarzeń, takich jak pożar czy zalanie. Konieczność wykupienia polisy mieszkaniowej u wielu osób wywołuje stres oraz konsternację i, wbrew pozorom, nie jest to łatwa decyzja. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru najbardziej korzystnej oferty.

Ilość dostępnych wariantów polisy na dom może przytłoczyć każdego. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się obecnie w propozycjach, tworząc zróżnicowane warianty i pakiety ubezpieczeniowe, które stają się coraz bardziej kompleksowe i obejmują nie tylko nieruchomości, ale też mienie ruchome, zdrowie oraz życie ludzkie. Jak więc w prosty sposób dopasować polisę do swoich potrzeb? Kluczowe są dwie kwestie: budżet, jaki chcemy przeznaczyć na roczną składkę, a także czynniki ryzyka, jakie w pierwszej kolejności powinniśmy uwzględnić.

Suma ubezpieczenia ma znaczenie

Gdy wiemy już, jaką kwotę mamy do dyspozycji, można przystąpić do porównania ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Warto zwrócić uwagę na sumę kwoty ubezpieczenia, jaką oferują poszczególne firmy. Bywa, że dopłata kilkudziesięciu złotych do składki rocznej umożliwia osiągnięcie nawet o połowę wyższej sumy ubezpieczenia w razie wystąpienia szkody.

Warto udać się do profesjonalnego doradcy ubezpieczeniowego z Kancelarii Ubezpieczeniowej Domena Jolanty Judwin, by zdobyć wiedzę na temat najnowszych wariantów polisy mieszkaniowej różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykwalifikowany doradca dokona symulacji kosztów oraz porówna sumy ubezpieczeń, co ułatwi podjęcie decyzji i wybór ubezpieczyciela.

Różne czynniki ryzyka

Przy wyborze ubezpieczyciela warto przeanalizować różne scenariusze i oszacować, jakie szkody mogą wystąpić w przypadku danej nieruchomości. Przykładowo, inaczej dobierze polisę mieszkaniec górskiej miejscowości, gdzie występują porywiste wiatry zrywające dachy, a inaczej z kolei właściciele mieszkań w bloku z wielkiej płyty, narażonych na zalania, pożary instalacji lub wybuchy gazu. Takie potencjalne, a zarazem najbardziej prawdopodobne zagrożenia warto zanotować, by następnie móc uwzględnić je w zapisach umowy z ubezpieczycielem.

Pożar lub katastrofa budowlana mogą być przyczyną utraty zdrowia lub życia, dlatego coraz więcej polis mieszkaniowych zawiera NNW, OC oraz pokrycie innych kosztów, na przykład wynajmu prawnika. Nowoczesne ubezpieczenia domu przewidują też takie dodatkowe wsparcie, jak: finansowanie wizyty fachowca w razie awarii oraz zwrot pieniędzy w razie wyłudzenia lub napaści.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz