Materiał Partnera

Akcesoria samochodowe, które zawsze powinniśmy mieć w aucie

Akcesoria samochodowe, które zawsze powinniśmy mieć w aucie

Każdy kierowca wie, że w samochodzie musi znajdować się gaśnica, trójkąt ostrzegawczy i apteczka. Za brak tych akcesoriów może nawet grozić mandat. Ale przezorny kierowca oprócz tego, co niezbędne, powinien posiadać w aucie także to, co przydatne. Nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie wymienić koło, albo kiedy przyda się coś do zamocowania dużej i ciężkiej paczki w bagażniku.

Potrzebne akcesoria samochodowe

Jeżdżąc w długie trasy pewnie nie raz przekonałeś się, jak wiele drobiazgów może okazać się niezbędnych, by w miarę szybko i sprawnie dojechać do celu. Komu nie zdarzyła się przynajmniej raz niespodziewana konieczność wymiany koła? Oczywiście można poczekać na pomoc drogową, albo ubezpieczyciela, ale o ile szybciej będzie, jeśli, wykorzystując podnośnik i klucz krzyżakowy, zrobimy to sami. O to, jakie jeszcze akcesoria dobrze jest mieć w samochodzie zapytaliśmy przedstawiciela firmy Auto Części Mda, zajmującej się sprzedażą części zamiennych i akcesoriów samochodowych. Przede wszystkim dobrze mieć przy sobie smary, najlepiej takie, które nie tylko smarują, ale i czyszczą. Można ich użyć do uruchomienia zacinających się wycieraczek, drzwi samochodowych, a niekiedy nawet do mycia silnika. Oprócz kluczy do kół samochodowych, przydaje się też zestaw kluczy francuskich, z pomocą których można dostać się do różnych części silnika, oświetlenia w samochodzie i tym podobne. A skoro już o oświetleniu, dobrze jest zawsze mieć pod ręką zapasowe żarówki do świateł i do kierunkowskazów. Innych części zamiennych do aut nie warto ze sobą wozić, bo i tak, jeśli dojdzie do poważniejszej usterki, samochód będzie musiał zostać odwieziony do warsztatu.

Gdy potrzeba części zamiennych

Samochody czasem się psują. Nawet w trakcie jazdy jakiś element może ulec uszkodzeniu i silnik przestanie pracować, albo koła zostaną zablokowane. W samochodach wyposażonych w elektronikę przestanie działać wspomaganie kierownicy i inne podzespoły samochodowe. W takiej sytuacji auto jedzie do warsztatu, a my zastanawiamy się skąd wziąć tę rzecz, która uległa awarii. Specjalistyczne sklepy z częściami zamiennymi oferują wybór nie tylko wycieraczek samochodowych czy tarcz hamulcowych, ale także skrzynie biegów, sprzęgła czy różnego rodzaju filtry do silnika, nie tylko nowe, od producenta, ale także, po znacznie tańszych cenach – używane. Kupno i wymiana w warsztacie uszkodzonej części samochodu, to czasem niestety konieczność. Dobrze jest wiedzieć, gdzie zasięgnąć porady, gdy przydarzy nam się tego rodzaju awaria samochodu.

Opracowanie:
Mysłowice, Działkowa 3 lok. 2
tel. 501 306 128
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz