Materiał Partnera

Jaką chemię samochodową warto kupić?

Jaką chemię samochodową warto kupić?

Dbanie o samochód to nie tylko wizyty u mechanika, zamawianie najlepszych części i stała kontrola: płynów eksploatacyjnych, ogumienia i instalacji. To także używanie odpowiedniej chemii samochodowej, która sprawia, że auto wygląda niczym prosto z salonu. Środki i preparaty pomagają pielęgnować i konserwować powierzchnie lakierowane, ale też tapicerkę i elementy wewnątrz kabiny.

Środki i preparaty myjące – co mieć pod ręką?

Korzystając z firm jak AutoKubicki, zaopatrzyć się można w części samochodowe i akcesoria, ale również chemię samochodową, która pomoże zadbać o karoserię i wnętrze pojazdu. To kwestia estetyki, tego jak prezentuje się auto, komfortu kierowcy i pasażerów podczas jazdy, ale nie tylko. Właściwie dobrane środki zakonserwują każdą powierzchnię. Dlatego warto zacząć od szamponu samochodowego, preparatów do mycia kół, opon i felg, a także szyb i plastików. Uzupełnieniem są woski, pasty i mleczka polerskie, a także same powłoki ceramiczne i kwarcowe, które nałożone na lakier chronią go przed zarysowaniem i uszkodzeniem, podkreślają jego kolor.

Quick detailery jako preparaty do zadań specjalnych, mimo specyficznego składu chemicznego, są bezpieczne dla powierzchni, którą mają wyczyścić (usuwają np. niewidoczne gołym okiem zabrudzenia metalami). Należy używać ich zgodnie z zaleceniami producenta. Do wycierania najlepiej wykorzystywać ścierki z mikrofibry, które wchłaniają wodę i zostawiają karoserię suchą i błyszczącą. Wszystkie preparaty dobiera się do stanu pojazdu, rodzaju powierzchni oraz stopnia jej zabrudzenia.

Jak dbać o wnętrze pojazdu?

Sklepy samochodowe oferują wiele preparatów do czyszczenia tapicerki, które wybiera się ze względu na materiał, jakim pokryte są fotele lub rodzaju skóry. Pozwalają one usunąć nawet cięższe plamy, przywrócić kolor tapicerce oraz zakonserwować ją przed kolejnymi zabrudzeniami. Przydadzą się z pewnością płyny i mleczka do pielęgnacji deski rozdzielczej, czyszczenia podsufitki i kokpitu, a także klimatyzacji. Dbają o tkaniny, plastik i elementy wykonane z gumy.

Opracowanie:
Kielce, 1 Maja 115, vis a vis Biedronki
tel. 41 345 62 13
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz