Materiał Partnera

Jak wybrać odzież rowerową

Jak wybrać odzież rowerową

Rower niektórym z nas może służyć do dojazdu do szkoły lub do pracy, z kolei inni będą korzystać z niego do podejmowania czynności rekreacyjnych i dla sportu. Jeżeli spędzamy na rowerze dość długi czas, nawet codziennie, warto zadbać o odpowiedni strój, który nie tylko pomoże nam poruszać się wygodniej, ale uchroni nas też przed nieplanowanymi kontuzjami, które mogą być naprawdę poważne. Dowiedz się, jak wybrać odzież rowerową.

Bielizna

Odpowiednia bielizna decyduje tak naprawdę o naszym komforcie oraz wygodzie, dlatego też jej wybór jest taki ważny. Wysiłek fizyczny powoduje że nasze ciało się poci, co wywołuje u nas dyskomfort, ale często także prowadzi do przeziębienia i to właśnie bielizna termoaktywna ma za zadanie temu przeciwdziałać. Przede wszystkim bielizna ta odprowadza wilgoć oraz stanowi dla nas izolację termiczną. Musimy pamiętać o tym, że aby bielizna ta pełniła swoją rolę, musi być obcisła, zatem podczas zakupu, istotne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Wszystkie te aspekty sprawiają, że wybór odpowiedniego sklepu ma ogromne znaczenie, dlatego też powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak np. Moto-Wulkan Przemysław Jurek, która w swojej ofercie posiada m.in. odzież rowerową.

Spodnie

Spodnie przeznaczone do jazdy na rowerze wyposażone są w specjalną wkładkę, którą często nazywamy także pieluchą.  Zwiększa komfort jazdy oraz zapobiega wszelkich otarciom pachwin, jak i ud. Zastanawiając się nad zakupem tego typu spodni,, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Jeśli mamy zamiar kupić tanio spodnie, lepiej poczekać z zakupem i dołożyć trochę więcej pieniędzy, na spodnie, które dłużej nam posłużą. Czasem zdarza się, że wkładka się zwija bądź przemieszcza. Sprawia to, że czujemy się źle, a co za tym idzie - nie jesteśmy zadowoleni z zakupu. Wyższa jakość oznacza wyższą cenę i nie ma w tym nic dziwnego, tak jest w przypadku kupowania każdego produktu. Spodenki możemy kupić luźne, obcisłe bądź właśnie te, które posiadają wkładkę rowerową.

Bluzka

Wybierając koszulkę przeznaczoną do jazdy na rowerze, najlepszą opcją będzie postawienie na te, które są obcisłe. Przede wszystkim odprowadzają one wilgoć, tak samo jak w przypadku bielizny. Obcisła bluzka także nie krępuje naszych ruchów oraz nie nadyma się na wietrze. Wiele osób rezygnuje z koszulek przeznaczonych dla rowerzystów, ponieważ są one bardzo kolorowe. Nie powinniśmy jednak się tym przejmować, gdyż jest to mały szczegół, dzięki któremu jesteśmy widoczni na drodze. W takiej koszulce znajdziemy także liczne kieszenie oraz drobiazgi, które mogą nam pozwolić na bezpieczne przechowywanie telefonu czy nawet portfela.

Opracowanie:
Nadborowo 11 lok. 1
tel. 723 529 971
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz