Artykuł sponsorowany

O co zadbać, wynajmując zabytkowe auto na ślub?

O co zadbać, wynajmując zabytkowe auto na ślub?

Biznes ślubny od lat powiązany jest branżą z motoryzacją. Coraz częściej do transportu nowożeńców wykorzystuje się  pojazdy zabytkowe, rezygnując z nowoczesnych sportowych aut czy limuzyn. Samochody retro stanowią doskonałe dopełnienie tradycyjnego ślubu, zapewniając niezapomniane przeżycia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, przy zamawianiu usługi przewozowej należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Zabytkowe pojazdy a kwestia ubezpieczenia

Wynajem pojazdów zabytkowych to popularna forma zarobku. Pozwala on ich właścicielom pokryć koszty ubezpieczenia i eksploatacji, które zdecydowanie nie należą do najniższych. Co, jeśli jednak  auto, którym chcemy jechać do ślubu, nie posiada ważnej polisy?

Niekiedy pojazdy zabytkowe nie są ubezpieczane względu na ich znikome wykorzystanie. Z garażu wyjeżdżają one sporadycznie w celu transportu nowożeńców. Każdy właściciel auta o statusie zabytku ma jednak obowiązek wykupienia OC, jeśli porusza się nim po drogach publicznych. Brak dokumentów grozi mandatem. Dlatego też organizując samochód na wesele, należy poprosić jego właściciela o pokazanie ważnego ubezpieczenia.

Wynajem auta na ślub – skąd je wziąć?

Od kogo wynająć auto na ślub? W grę wchodzą nie tylko wyspecjalizowane firmy, lecz również osoby prywatne, dysponujące często tylko jednym pojazdem. Pod uwagę musimy również wziąć ryzyko wystąpienia sytuacji kryzowych. Jako że jest to poważna decyzja, nie należy odkładać jej na ostatnią chwilę.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, ze względów bezpieczeństwa, wydaje się skorzystanie z usług specjalistów, posiadających bardziej rozbudowaną flotę. Nagła awaria czy niedyspozycja  kierowcy nie są dla nich dużym problemem. Mogą bowiem szybko zorganizować zastępstwo, przez co zyskujemy pewność, że wszystko ułoży się po naszej myśli.  Kompleksową ofertę w tym zakresie posiada Partyserwis Małgorzata Pasiut.

Firmy sporządzają również stosowną umowę, w której określany jest czas stawienia się pojazdu na miejsce, trasa przejazdu czy kwestie dekoracji auta. Pisemna umowna umożliwia również dochodzenie do ewentualnych roszczeń. 

W przypadku osób prywatnych, dla których wynajem aut to tylko dodatkowy zarobek, o umowie na piśmie zwykle możemy tylko pomarzyć. Musimy więc wierzyć jej na słowo, że przyjedzie na czas i wykona swe zadanie według wcześniejszych ustaleń. Z tego też powodu zawsze warto posiadać plan awaryjny w postaci rezerwowego pojazdu. W dniu uroczystości należy załatwić dodatkowe auto, aby mieć w ogóle czym dojechać do kościoła czy urzędu. Przezorny zawsze  ubezpieczony.

Czy warto wynajmować kierowcę?

Obsługa pojazdów samochodów wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Pozbawione są one elektroniki, a niektórych elementów ich wyposażenia, wielu z nas nawet nie widziało nawet na oczy. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, należy wynająć auto razem z kierowcą. Problemy ze skrzynią biegów czy samym uruchomieniem nie mogą w końcu zakłócić weselnego orszaku. Zamawiając kierowcę, trzeba pamiętać jeszcze o jednej ważnej kwestii. Auta zabytkowe posiadają ograniczoną przestrzeń. Chcąc zabrać ze sobą świadków, należy wynająć samochód, który pomieści co najmniej pięć osób.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz