Dowiedz się więcej...

Masz ogród przy domu? A może jesteś właścicielem działki? Bez względu na to, jaki teren zielony masz pod opieką, by pięknie się prezentował, ciesząc oko i zapewniając komfort na co dzień, musisz o niego profesjonalnie zadbać. Potrzebna jest zarówno fachowa pielęgnacja, jak i odpowiednie wyposażenie.

Chcesz się dowiedzieć, na czym polega praca architekta krajobrazu i ile kosztować będzie zaprojektowanie ogrodu? Szukasz ciekawych mebli ogrodowych? Zależy Ci na sprawdzeniu warunków ustawienia altany ogrodowej? A może potrzebujesz profesjonalnych artykułów ogrodniczych: sadzonek, nawozów, narzędzi i innych? Wszystkie potrzebne informacje o branży ogrodniczej znajdziesz na tej stronie.

Nasz serwis zapewni Ci dostęp do wszystkich przydatnych informacji o projektowaniu i pielęgnacji ogrodów, jak również wszystkiego, co związane z ogrodowym wyposażeniem. Czekają na Ciebie również aktualizowane rankingi najlepiej ocenianych i najchętniej wybieranych firm z branży. Zaglądaj do nas i bądź zawsze na bieżąco!

Projektowanie ogrodów

By ogród pięknie się prezentował i był łatwy w utrzymaniu przez cały rok, powinien zostać zaprojektowany przez profesjonalistę. Jest nim architekt krajobrazu. To specjalista, który doskonale rozumie wszystkie niuanse związane z ogrodami: ich zakładaniem czy organizacją.

Projekt ogrodu powstaje w oparciu o wiele czynników. Po pierwsze - o rozmowę z Klientem i określenie jego oczekiwań względem zagospodarowania przestrzeni zielonej. Po drugie - po analizie terenu ogrodu - architekt krajobrazu sprawdza choćby nasłonecznienie terenu, typ i żyzność gleby czy stylistykę przestrzeni otaczającej ogród. Wszystko to ma wpływ na ostateczną koncepcję.

Jeśli szukasz dobrego architekta krajobrazu, zwróć uwagę zarówno na jego portfolio, jak i opinie dotychczasowych klientów. To najlepsze źródło informacji o tym, czy interesujący Cię specjalista jest dobrym fachowcem w swojej dziedzinie. Ranking z opiniami o firmach z branży ogrodniczej znajdziesz w naszym serwisie.

Meble ogrodowe

Ogród jest miejscem, w którym pracujemy, pielęgnując rośliny, ale przede wszystkim - wypoczywamy i spotykamy się z rodzinami i znajomymi: choćby na wspólnym grillu. By poczuć się w tej przestrzeni naprawdę komfortowo, potrzebujesz dobrej jakości mebli ogrodowych: krzeseł, stołu, czy też leżaków.

Na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór mebli ogrodowych - zarówno wykonanych z drewna, jak i metalu czy też tworzyw sztucznych. Który typ wybrać? Wszystko zależy od tego, jakim budżetem na wyposażenie ogrodu dysponujesz, a także - jakiego efektu estetycznego się spodziewasz. Znalezienie dobrego producenta i rozsądnych cen jest tylko kwestią czasu.

Wybierając meble ogrodowe, zwróć uwagę nie tylko na koszt ich zakupu, ale przede wszystkim jakość. Ważne jest, by były odporne na wilgoć i zmiany temperatur, a także stabilne - tak, by przetrwały w Twoim ogrodzie przez długi czas, świetnie się prezentując.

Artykuły ogrodnicze

Konewki, szpadle, kopaczki, zraszacze, szklarnie ogrodowe... to tylko niektóre artykuły ogrodnicze, w które warto się wyposażyć, chcąc, by ogród prezentował się zjawiskowo przez cały rok i był łatwy w pielęgnacji. Pielęgnacja ta zaś wcale nie musi być problemem - poradzisz sobie z nią nawet, jeśli jesteś amatorem. Wystarczy odrobina wiedzy i dobre wyposażenie.

W Twoim ogrodzie zabraknąć nie może przede wszystkim podstawowych akcesoriów do uprawy terenów zielonych. Porządna kosiarka do trawy, sekator i zraszacz, najlepiej automatyczny, pozwolą Ci szybko doprowadzić ogródek do dobrego stanu tak, by można w nim było wypoczywać i bawić się, ale i cieszyć oko pięknie wzrastającą zielenią.

Warto również sięgnąć po odżywki i nawozy do roślin, dobierając je do ich typu. Dobrym pomysłem okazać się może też montaż ogrodowego oczka czy budowa altany ogrodowej, która pozwoli cieszyć się urokami spędzania czasu na zewnątrz bez względu na pogodę.

Artykuły

Z jakiego drewna wykonuje się deski tarasowe
Deski tarasowe są wykonywane z różnego rodzaju drewna. Wśród gatunków warto wyróżnić zarówno te rodzime, jak np.: świerk, sosna oraz egzotyczne, np. bangkirai.
Mała architektura w ogrodzie
Drewniane konstrukcje ogrodowe nie są obowiązkowym wyposażeniem terenów rekreacyjnych, ale ich dodatek sprawia, że ogród staje się bardziej funkcjonalny.
Ławki betonowe czy ze stali nierdzewnej - które będą najlepsze do ogrodu?
Wybierając ławkę do ogrodu trzeba wziąć pod uwagę jej komfort oraz jakość użytych materiałów. Walory estetyczne są równie ważne. Czytaj na pkt.pl
Ogród gotowy na wiosnę
Przy pomocy nowoczesnego sprzętu ogrodowego z łatwością zadbamy o otoczenie naszego domu. Będziemy cieszyć się zielenią bez wielkiego wysiłku.
Zieleń w domu i na balkonie – kawałek ogrodu w doniczce
Zieleń nas uspokaja i wprowadza do wnętrza odrobinę naturalnego piękna. W otoczeniu roślin czujemy się dobrze, dlatego warto zorganizować w domu kwietnik.
Marzysz o pięknym i funkcjonalnym ogrodzie? Zaproś projektanta zieleni!
Projektant ogrodów zajmuje się tworzeniem pięknych kompozycji roślinnych, zarówno tych uporządkowanych, jak i w pełni naturalnych.
Trawnik. Naturalny czy z rolki?
Chcesz urządzić przydomowy ogródek? Zamów trawnik rolowany oferowany przez najlepsze firmy w tej branży.
Piękny, zadbany, zielony trawnik – żeby go mieć, musisz kupić odpowiednią kosiarkę
Zielony, gęsty trawnik to marzenie każdego, kto posiada własny ogród. Co zrobić, żeby trawa była piękna? Na początek trzeba pomyśleć o odpowiedniej kosiarce.

Znajdź najlepszych projektantów ogrodów