Artykuł sponsorowany

Automatyczne systemy nawadniające w ofercie firmy Garden Service

Automatyczne systemy nawadniające w ofercie firmy Garden Service

Każdy właściciel ogrodu marzy o tym, by prezentował się on pięknie niezależnie od pory roku. Nie każdy inwestor ma jednak czas, by w pełni poświęcić się jego pielęgnacji. Jest ona uciążliwa szczególnie latem, gdyż rośliny wymagają regularnego nawożenia i podlewania. Nawet dzień bez porcji wilgoci może fatalnie wpłynąć na ich rozwój. Dlatego też warto zastanowić się nad montażem automatycznych systemów nawadniających dostępnych w ofercie firmy Garden Service.

Jak wykonać projekt automatycznego systemu nawadniającego?

Pierwszym krokiem do realizacji takiej inwestycji jest przygotowanie projektu. Plan musi zawierać położenie obiektów małej architektury oraz roślin, które mają być nawadniane przy pomocy zautomatyzowanego systemu. Konieczne będzie dokładne wymierzenie działki i wyznaczenie tras przebiegu rurociągów i pozostałych elementów instalacji. Warto zaznaczyć, by układanie rur w ziemi rozpocząć jeszcze przed utwardzaniem chodników i alejek. Można to zrobić później, ale trzeba przygotować się na to, że realizacja inwestycji będzie utrudniona. W przygotowaniu projektu automatycznego systemu nawadniającego i wyborze najlepszych rozwiązań automatyki ogrodowej mogą pomóc specjaliści z firmy Garden Service. Wyróżnia ich duże doświadczenie w montażu tego typu instalacji i wrażliwość na potrzeby klientów.

Z jakich elementów składa się automatyczny system nawadniający?

Do podlewania roślin wykorzystywane są różne rodzaje końcówek nawadniających. Najpopularniejsze są zraszacze, które idealnie nadają się do podlewania trawnika. Modele wynurzeniowe w normalnym położeniu znajdują się pod trawnikiem, a stają się widoczne tylko na czas zraszania. To bardzo wygodne, zwłaszcza gdy trawnik trzeba często kosić. Oczywiście na rynku dostępne są też zraszacze stałe, które nie mają funkcji „chowania się w ziemi”. Rośliny rabatowe i krzewy najlepiej podlewa się przy pomocy kapilar, które często nazywane są też liniami kroplującymi. Jeśli chodzi o pozostałe elementy instalacji nawadniającej, to wspomnieliśmy już o rurach, które zazwyczaj zbudowane są z polietylenu. Ale automatyzacja systemu nie byłaby możliwa bez elektroniki. W tym wypadku są to czujniki wilgotności gleby bądź czujniki deszczu, które współpracują z grupą sterowników. Automatycznym systemem nawadniającym można sterować ręcznie, półautomatycznie lub w pełni zdalnie, np. z poziomu smartfona.

Dlaczego warto zainwestować w automatyczny system nawadniający do ogrodu?

Jak przekonuje specjalista z firmy Garden Service – automatyczna instalacja nawadniająca w ogrodzie to prawdziwa wygoda. Domownicy nie muszą już pamiętać o codziennym podlewaniu roślin, ponieważ system zrobi to za nich. Czas potrzeby na prace w ogrodzie można spożytkować w inny, bardziej przyjemny sposób. Jednak poprawa komfortu życia to niejedyna zaleta omawianej instalacji. Automatyczny system nawadniający oszczędza wodę, co wpływa na wysokość rachunków. Dzięki regularnemu nawadnianiu rośliny prawidłowo się rozwijają, rzadziej chorują i dłużej cieszą oko domowników. Ponadto system można rozbudowywać, więc wykonanie kosztownej instalacji można rozłożyć w czasie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz