Artykuł sponsorowany

Pielęgnacja dziąseł – ważny element higieny jamy ustnej

Pielęgnacja dziąseł – ważny element higieny jamy ustnej

Odpowiednia pielęgnacja dziąseł jest niezbędnym elementem walki o piękny, zdrowy uśmiech. Jak powinniśmy dbać o dziąsła? Jakich błędów należy unikać? Co jest najczęstszą przyczyną chorób dziąseł i na czym polega ich leczenie? Kiedy należy udać się do dentysty? Dziś skupimy się na tym zagadnieniu, bo idealnym tłem dla białych zębów są zdrowe, zadbane dziąsła.

Dziąsła – ważne dla twojego zdrowia i uśmiechu

Zdrowe dziąsła są nie tylko podstawą zdrowego uśmiechu, ale także zdrowego organizmu każdego człowieka. Niestety, marząc o pięknym uśmiechu, dość często zapominamy o tym, jak istotne jest utrzymanie dziąseł w dobrej kondycji. Ignorujemy takie objawy jak bóle dziąseł czy krwawienie podczas mycia zębów, tymczasem mogą one być sygnałem ostrzegawczym, zwiastującym poważne choroby jamy ustnej. Dlatego widząc takie objawy, powinniśmy od razu zgłosić się do poradni stomatologicznej, takiej jak Implant.net.

Najczęstsze choroby dziąseł

Choroby dziąseł fachowo nazywane są zwykle chorobami przyzębia. Zwykle mają one charakter miejscowy, jednak – co bardzo ważne – takie choroby mogą mieć wpływ na całe nasze ciało. Dlaczego tak się dzieje? Za choroby przyzębia zwykle odpowiadają bakterie – z dziąseł łatwo przenoszą się do innych układów naszego ciała – na przykład układu krążenia czy układu oddechowego. Udowodniono też, że takie choroby jak paradontoza mogą mieć wpływ na przebieg cukrzycy lub doprowadzić do przedwczesnego porodu. Jak więc widać, choroby dziąseł to nie tylko problemy estetyczne czy drobny dyskomfort związany z brzydkim zapachem z ust, podrażnieniami czy krwawieniem podczas mycia zębów – zlekceważenie dziąseł może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego naszego organizmu.

Jak dbać o dziąsła?

Przede wszystkim regularnie. Codzienna higiena ma tutaj kluczowe znaczenie. Na szczęście utrzymanie dziąseł w dobrej kondycji nie jest szczególnie skomplikowane. Istotne jest przede wszystkim staranne czyszczenie zębów i regularne wizyty u stomatologa, który dokona przeglądu stanu naszej jamy ustnej oraz usunie szkodliwy w nadmiarze dla dziąseł kamień oraz płytkę nazębną. Takie wizyty u dentysty powinny odbywać się regularnie, raz na sześć miesięcy. Dobrze też zaopatrzyć się w specjalną pastę do zębów, która będzie zapobiegać najgorszej chorobie dziąseł – paradontozie. Nieleczona paradontoza może bowiem powodować utratę zębów. Naszym dziąsłom może też pomóc zdrowa dieta. Dziąsłom nie sprzyja też palenie ani spożywanie słodyczy – powinniśmy je rzucić lub przynajmniej ograniczyć do minimum. Ważne, by w przypadku stanu zapalnego dziąseł reagować szybko i od razu skontaktować się ze swoim stomatologiem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz