Artykuł sponsorowany

Bezbolesne i skuteczne leczenie zębów – poznaj metody leczenia, które nie bolą

Bezbolesne i skuteczne leczenie zębów – poznaj metody leczenia, które nie bolą

Jeśli wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzy nam się z okropnym bólem, powinniśmy zmienić dentystę. Dziś leczenie zębów może się odbywać bezboleśnie. Dobry stomatolog przeprowadzi wszystkie potrzebne zabiegi tak, że nie będziemy czuć bólu. Poznaj metody, które pozwalają na bezbolesne leczenie zębów i wybierz dentystę, który będzie dbać o twój komfort podczas leczenia.

To nie zaboli!

Walka z próchnicą nie musi boleć. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że na tę chorobę zębów cierpi ponad 90% Polaków. Wielu z nich w nieskończoność odkłada wizytę u dentysty, właśnie z obawy przed bólem. Tymczasem współczesne metody zwalczania próchnicy, jeśli tylko będą stosowane przez dobrego stomatologa, mogą być właściwie bezbolesne. O komfort pacjenta podczas każdej wizyty dba stomatolog Kędzierska-Nowak Lucyna, prowadząca własny gabinet w Gronkowie. Wśród nowoczesnych, bezbolesnych metod leczenia zębów z pewnością warto wymienić piaskarkę abrazyjną, która usuwa chore tkanki przy pomocy sprzężonego powietrza i materiału ściernego. Metoda ta pozwala na prowadzenie leczenia szybko i skutecznie. Sporym powodzeniem cieszy się też specjalny żel Cerisoly, który po prostu rozpuszcza próchnicę. Pozostałości chorych tkanek stomatolog usuwa specjalnymi narzędziami. Ta metoda wyklucza nieprzyjemny dźwięk borowania, który u wielu osób powoduje silny lęk. Jeśli taki strach u nas nie występuje, możemy wybrać leczenie metodą klasyczną – borowanie i wiercenie odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, przez co nie boli, ale nadal generuje nieprzyjemny dźwięk. Zaletą metody klasycznej jest to, że jest szybka i tania.

Pomoże znieczulenie

Jeśli bardzo denerwujemy się wizytą u dentysty, powinniśmy powiedzieć o tym po wejściu do gabinetu. W takim przypadku stomatolog może zastosować sedację wziewną – mieszankę gazów, które podziałają na nas uspokajająco i pozwolą lekarzowi spokojnie przeprowadzić zabieg. Jeśli naprawdę bardzo się boimy, możemy mimo wszystko poprosić o znieczulenie miejscowe – może być ono stosowane za pomocą zastrzyku, albo przy użyciu specjalnego żelu, przeznaczonego dla wyjątkowo wrażliwych pacjentów. W ostateczności zawsze pozostaje też narkoza, jednak tego rodzaju znieczulenia raczej nie spotkamy w zwykłym gabinecie stomatologicznym. Jest ono przeznaczone dla osób z bardzo poważnymi problemami stomatologicznymi, które panicznie boją się zabiegów dentystycznych. Pamiętajmy, że bardzo wiele zależy od naszego nastawienia - przed wizytą spróbujmy się zrelaksować, poinformujmy też dentystę o naszych lękach, tak, by mógł odpowiednio dobrać leczenie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz