Artykuł sponsorowany

Endodoncja – co warto o niej wiedzieć?

Endodoncja – co warto o niej wiedzieć?

Leczenie stomatologiczne wielu osobom kojarzy się od razu z endodoncją. Jest to dziedzina określana również jako leczenie kanałowe. Zabieg ten wykonuje się coraz częściej w gabinetach stomatologicznych, gdyż często tylko w ten sposób można uratować zęba, który został niemalże skazany na usunięcie. Na czym polega leczenie kanałowe? Kiedy warto się na nie zdecydować?

Leczenie kanałowe – czym jest?

Stomatologia jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin. Dzięki nowoczesnym metodom możliwe jest ratowanie zębów, które do niedawna skazane byłyby na usunięcie. Endodoncja polega na oczyszczeniu kanału korzeniowego, a następnie wypełnieniu go środkiem leczniczym. Niezbędny jest do tego specjalistyczny sprzęt, który zapewnia gabinet Na Wzgórzu Małgorzata Zbigniew Płonka. Zabieg wykonuje się zazwyczaj przy znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu ogranicza się związany z tym stres oraz ból. Kanałowe leczenie zębów jest często koniecznością w przypadku długo nieleczonej próchnicy. Jest także świetną alternatywą w przypadku zębów, na których kilkukrotnie wykonywane były już inne zabiegi bądź wystąpiło zapalenie tkanek otaczających korzenie zęba.

Zalety endodoncji

Kanałowe leczenie zębów ma wiele mniej lub bardziej oczywistych zalet. Przede wszystkim jest ono bardzo skuteczne, ale też precyzyjne. Wykorzystanie mikroskopu pozwala niezwykle precyzyjnie przeprowadzić cały zabieg. Dzięki temu zwiększają się szanse, że wyleczony ząb pozostanie w świetnym stanie przez wiele lat. Profesjonalne leczenie endodontyczne przynosi ulgę w bólu i ratuje zęby przed usunięciem. Chociaż jest to zabieg dość czasochłonny, to z reguły udaje się go przeprowadzić w pełni podczas jednej wizyty. Leczenie kanałowe często jest niezbędne także jako element przygotowania protetycznego. Wielu osobom kojarzy się negatywnie. Jednak nowoczesny sprzęt oraz aktualne wiedza pozwalają doświadczonym stomatolog przeprowadzić zabieg w sposób całkowicie bezbolesny dla pacjenta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz