Artykuł sponsorowany

Zalety komputerowego badania wzroku

Zalety komputerowego badania wzroku

Masz wrażenie, że nie widzisz tak dobrze, jak kiedyś? Zdarza ci się mrużyć oczy, żeby widzieć ostrzej lub irytujesz się na nagle zbyt małe i niewyraźne napisy do filmów? Prawdopodobnie nadszedł czas, by dokładnie zbadać wzrok i zdecydować się na nowe okulary bądź soczewki kontaktowe. Dowiedz się, dlaczego warto udać się do gabinetu, w którym przeprowadza się komputerowe badanie wzroku.

Wzrok jest zmysłem, który z czasem w naturalny sposób ulega zużyciu. Zwłaszcza współcześnie, gdy coraz rzadziej decydujemy się na aktywność na świeżym powietrzu, za to nasz czas i uwagę pochłaniają wszechobecne monitory i wyświetlacze, dość wcześnie można spodziewać się problemów z widzeniem zauważa nasz rozmówca z poradni okulistycznej Nemezis w Gliwicach.

Polacy nie mają nawyku dbania o wzrok i regularnego badania stanu oczu. Tymczasem im wcześniej wykryjemy rozwijającą się wadę, tym większe mamy możliwości zatrzymania jej rozwoju, a nawet całkowitego usunięcia. Nowoczesne gabinety okulistyczne oferują swoim pacjentom nie tylko szeroki wybór okularów i soczewek, ale także specjalistyczną terapię widzenia, dzięki której noszenie jakichkolwiek szkieł okazuje się zbędne. Jednak pierwszym etapem leczenia zawsze musi być dokładne rozpoznanie problemu.

Na czym polega komputerowe badanie wzroku?

Komputerowe badanie wzroku jest stosunkowo nową metodą diagnostyki okulistycznej. Podczas badania wykorzystuje się urządzenie nazywane autorefraktometrem, a cały proces przebiega całkowicie bezinwazyjnie.

Do oka pacjenta wpada wiązka światła podczerwonego, a urządzenie mierzy, w jaki sposób odbija się ona od poszczególnych części anatomicznych oka. Następnie, na podstawie uzyskanych wyników, określa głębokość wady i podaje sugerowane moce soczewek okularowych czy kontaktowych.

Zalety komputerowego badania wzroku

Olbrzymią zaletą badania wykonanego za pomocą autorefraktometru jest całkowite bezpieczeństwo pacjenta i brak jakichkolwiek dolegliwości bólowych. Dokładne sprawdzenie refrakcji każdego oka trwa zaledwie kilkanaście sekund, przy czym nie jest wymagana aktywność badanego – ma on jedynie patrzeć przez chwilę na wyświetlający się obraz.

Kolejną zaletą komputerowego badania wzroku jest znaczne przyspieszenie procesu diagnostyki okulistycznej. Wprawdzie wynik pomiaru samodzielnie nie może  stanowić wskazania do wyboru soczewek, gdyż określa jedynie przybliżoną wartość korekcji, jednak dane z autorefraktometru są na tyle rzetelne, by prędko naprowadzić specjalistę na wybór optymalnych metod dalszego badania. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz