Artykuł sponsorowany

Jakie są konsekwencje zbyt wysokiego poziomu oleju?

Jakie są konsekwencje zbyt wysokiego poziomu oleju?

Poziom oleju w silniku musi być stale doglądany przez każdego kierowcę. Wszyscy orientujemy się co grozi silnikowi, gdy zabraknie oleju. Bez zagłębiania się w szczegóły: czujemy instynktownie, że po zaniedbaniu tej sprawy samochód czeka kosztowna wizyta w warsztacie samochodowym, powiązana z wymianą wielu kluczowych elementów. Co się jednak stanie, gdy oleju będzie po prostu za dużo?

Jakie są przyczyny nalania zbyt dużej ilości oleju samochodowego?

Zbyt wysoki poziom oleju powstaje najczęściej wskutek naszych błędów. Znacznie rzadziej zdarzy się, że zawini mechanik, który zajmował się naszym samochodem. Mimo wszystko, problem ten występuje częściej niż można się spodziewać. Przyczyną jest zwykle nieznajomość podstawowych zasad rządzących procesem wymiany czy uzupełniania oleju. Może być również tak, że po prostu o nich zapomnimy, co może mieć bardzo przykre konsekwencje dla silnika naszego samochodu. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasze postępowanie jest właściwe, najlepiej jest powierzyć kwestie związane z olejem fachowcom z firmy Kocz Serwis. Zatrudnieni w jej obrębie mechanicy z pewnością poradzą sobie z tym problemem bez żadnego kłopotu. Jakie są jednak wspomniane wyżej podstawowe zasady uzupełniania oleju? Trzeba przede wszystkim poczekać, aż silnik przestanie być ciepły. Tylko w ten sposób olej spłynie w całości z powrotem do miski olejowej, co pozwoli na odmierzenie odpowiedniej ilości w trakcie dolewania. Zdarza się jednak, że oleju dolewamy „na oko”, nie czekając na ostudzenie silnika, co może spowodować tak problem przelania, jak i niedolania oleju. Wielu kierowców bez wiedzy z zakresu mechaniki, woli całą sprawę pozostawić specjalistom i jest to w tym przypadku najlepsze wyjście.

Uszkodzenia silnika wynikłe ze zbyt wysokiego poziomu oleju

Kontynuowanie jazdy autem, w którego silniku znajduje się zbyt wiele oleju, jest stanowczo odradzane. Grozi bowiem poważnym uszkodzeniem silnika, a co za tym idzie – ogromnymi kosztami wizyty w warsztacie samochodowym. Zbyt wysoki poziom oleju znacząco podnosi ciśnienie panujące wewnątrz silnika, co sprawia, że jego uszczelnienia zaczynają go przepuszczać. Z jego zbieraniem przestają sobie radzić pierścienie, więc z łatwością przedostaje się do odłoży na tłokach i zaworach, komory spalania czy świec zapłonowych. Olej ma nawet wówczas możliwość zanieczyszczenia filtru powietrza. W konsekwencji prowadzi to do konieczności wyremontowania całego silnika lub jego wymiany na nowy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz