Artykuł sponsorowany

Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z kantoru

Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z kantoru

Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą pieniądze, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie inaczej jest w przypadku działalności kantorów, których podstawowym celem jest sprzedaż oraz wymiana różnego rodzaju walut. Na co warto zwracać szczególną uwagę, aby przeprowadzenie transakcji w tym miejscu było bezpieczne? Lepiej korzystać z kantorów stacjonarnych czy może jednak internetowych?

Kantor stacjonarny

Jest to działalność usługowa, której głównym celem jest wymiana walut. Kantor stacjonarny zlokalizowany jest najczęściej w jakimś niewielkim lokalu, w którym realizowane są operacje finansowe. Osoba zatrudniona w tym miejscu przyjmuje i przeprowadza wymianę środków pieniężnych, co potwierdza poprzez wystawienie klientowi dowodu zakupu waluty. 

Jak dodaje przedstawiciel z kantoru Ecu: w naszym kantorze mogą Państwo sprzedać oraz kupić obcą walutę. Cenimy sobie zaufanie klientów, dlatego gwarantujemy, że każdą transakcję przeprowadzamy fachowo i bezpiecznie.

E-kantor

Coraz większą popularnością cieszą się kantory internetowe, w których wymiany walut dokonuje się poprzez przelewy, w dogodnym dla klienta terminie. Korzystający z nich chwalą sobie ten rodzaj za wygodę oraz prostą obsługę. Każdy e-kantor musi mieć licencję na prowadzenie działalności, nadawaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ponadto w serwisach stosowane są najlepsze zabezpieczenie technologiczne, dzięki czemu wykonanie każdej operacji musi być zrealizowane przy użyciu zaszyfrowanych danych. Decydując się na usługi kantoru internetowego, warto zapoznać się z opiniami na jego temat, umieszczanymi np. w serwisach społecznościowych.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Aby transakcja wymiany waluty została przeprowadzona bezpiecznie, bez względu na to, czy jest to kantor stacjonarny czy internetowy, należy kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze klienci cenią sobie współpracę z tymi kantorami, w których obowiązują jasne zasady co do przeprowadzenia transakcji. Po drugie istotną kwestią jest uznawanie reklamacji, np. w sytuacji, gdy klient wymieni walutę według innego kursu niż tego, który został zaprezentowany na tablicy (bo np. dotyczy tylko większych kwot). Dlatego istotne jest, aby kantor podawał wyraźną informację co do obowiązującego kursu waluty. Należy zwracać uwagę na autentyczność wypłacanych pieniędzy, aby nie doszło do handlu fałszywymi banknotami. Warto także sprawdzić jak wygląda ochrona kantoru. Odpowiednie zabezpieczenia zmniejszą ryzyko narażenia klientów na kradzieże lub błędne przeliczenie gotówki przez pracownika. Można także zainteresować się stanem finansowym firmy (zawarty w opublikowanych sprawozdaniach).

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz