Zaopatrz swój dom w inteligentny system

Zaopatrz swój dom w inteligentny system

Cechą charakterystyczną inteligentnego domu jest to, że wszystko działa w nim jak w zegarku. Urządzenia muszą być zsynchronizowane z otoczeniem tak, aby spełniały nasze oczekiwania i ułatwiały codzienne życie wszystkim mieszkańcom. Należy zatem zachować szczególną ostrożność podczas instalacji automatyki, a najlepiej dopilnować, żeby jej montażem zajęli się prawdziwi profesjonaliści.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Instalacja automatyki

Aby zainstalować oprogramowanie inteligentnego domu, należy dokładnie określić swój budżet oraz oczekiwania. Podczas gdy jednemu właścicielowi zależy tylko na systemie bezpieczeństwa, drugiemu będą marzyły się sceny świetlne. Pozwalają one na dostosowanie natężenia i koloru światła padającego z różnych źródeł za pomocą jednego przycisku. Po wykonaniu projektu następuje instalacja okablowania, a następnie przeszkolenie użytkowników z zarządzania systemem.

Odpowiednie sterowniki

Kontrolowanie urządzeń elektrycznych jest możliwe dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu sterowników. Sterowniki PLC posiadają zapisane w pamięci algorytmy, które pozwalają na zarządzanie obiektem. Ich działanie może się wydawać nieco skomplikowane, ale można je wytłumaczyć w uproszczony sposób. PLC jest wyposażony w odpowiednią liczbę układów wejściowych, które dostarczają informacje o stanie obiektu. Sterownik bierze pod uwagę zaprogramowane w nim czynności i za pomocą elementów wykonawczych realizuje powierzone mu zadanie. W praktyce wygląda to następująco: temperatura wokół grzejnika błyskawicznie się obniżyła (w pomieszczeniu zostało otwarte okno), programista chciał, aby w takim przypadku grzejnik się wyłączał. Sterownik dzięki układom wejściowym otrzymuje informację o obniżonej temperaturze, wykonuje zapisane w swojej pamięci polecenie i wyłącza grzejnik. Poszczególne opcje wybieramy również na panelu dotykowym z czytelnym interfejsem. Wielkość ekranu jest zależna od potrzeb klientów i jego przekątna może wynosić 4,3'' lub nawet 9,7''.

Stały dostęp

Każdy panel posiada zainstalowany pulpit zdalny, który pozwala na sterowanie nim za pomocą tabletu, laptopa czy smartfona. Może się wydawać, że zależność od internetu jest uciążliwa, jednak dzisiaj dostępność Wi-Fi jest prawie wszechobecna. Rozwiązanie pozwala na możliwość symulowania obecności właścicieli w domu poprzez włączanie telewizora czy zraszaczy w ogrodzie. System zdalny jest również przydatny w sytuacjach, w których jeden z mieszkańców zapomniał kluczy. Będziemy w stanie za pomocą telefonu wpuścić domownika do środka, będąc na drugim końcu miasta.

Postaw na profesjonalny montaż

Inteligentne domy mają za zadanie zmniejszyć wydatki właścicieli. Automatyczne wyłączanie urządzeń elektrycznych na noc jest pomysłem ekonomicznym. Należy jednak pamiętać, aby takie sprzęty jak lodówka czy piec CO pozostały włączone. Żeby mieć pewność poprawnego zamontowania instalacji, warto wybierać doświadczonych specjalistów.

Opracowanie:
Joanna
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz