Dowiedz się więcej...

Prąd, woda, ogrzewanie, klimatyzacja, Internet... wszystkie te instalacje są nam potrzebne na co dzień. Są niezbędne zarówno do pracy, jak i wypoczynku. By jednak sprzęt zadziałał, potrzebna jest odpowiednia instalacja. Ktoś musi ułożyć kable i rury, połączyć ze sobą poszczególne elementy instalacji i uruchomić ją. Tym właśnie zajmuje się branża instalacyjna.

Chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę, poszukując eksperta od instalacji elektrycznych, grzewczych, hydraulicznych czy teleinformatycznych? Zależy Ci na tym, by zapoznać się z cennikiem typowych usług w branży instalacyjnej? Wszystkie te informacje znajdziesz w naszym serwisie.

Przygotowaliśmy również przystępny słownik terminologii branżowej, a także rankingi najlepiej ocenianych oraz najpopularniejszych firm instalacyjnych w Polsce. Skorzystaj ze wszystkich tych informacji i bądź na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się na rynku instalacji!

Instalacje elektryczne

Prąd jest nam dzisiaj potrzebny niemal na każdym kroku. Sprzęt RTV, AGD, komputerowy wymaga stałego dostępu do energii elektrycznej. Dlatego też kluczowym dla każdego budynku elementem jest sprawna i poprawnie działająca instalacja elektryczna.

Zarówno typ, jak i infrastruktura instalacji elektrycznej zależy m.in. od charakteru jej funkcjonowania oraz potrzeb. Biorąc pod uwagę dom jednorodzinny wystarczy podstawowa, pokrywająca zapotrzebowanie typowych dla użytku domowego sprzętów elektrycznych instalacja. W przypadku zakładów przemysłowych i innych tego typu instytucji potrzeba bardziej zaawansowanych rozwiązań o wyższej mocy.

Wybierając instalatora, koniecznie sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia - zarówno do sprawdzania stanu instalacji elektrycznej, jak i prowadzenia prac montażowych i naprawczych. To gwarancja, że usługa zostanie wykonana z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Instalacje grzewcze

Ogrzewanie: na prąd, na gaz, centralne czy na węgiel bądź drewno? Możliwości jest naprawdę wiele - podobnie, gdy chodzi o kwestie związane z typem grzejników: klasyczne kaloryfery, a może ogrzewanie podłogowe? By wybrać możliwie najlepsze rozwiązania warto postawić na współpracę z doświadczoną firmą instalacyjną. To eksperci, którzy po analizie potrzeb i wymagań technicznych budynku przedstawią Ci najlepsze rozwiązanie.

Szukając eksperta w zakresie instalacji grzewczej, wybieraj firmy, które posiadają duże doświadczenie w branży. Im więcej praktyki i rekomendacji - tym lepsza gwarancja, że wykonane ogrzewanie sprosta Twoim oczekiwaniom: zapewniając maksimum bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Istotne jest również to, jaki typ ogrzewania wybierzesz - konsultując się z ekspertem, weź pod uwagę zarówno koszty montażu, jak i eksploatacji.

Szukasz więcej informacji na temat instalacji grzewczych? Przejrzyj nasze artykuły, słownik pojęć czy rankingi firm, by dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne, gdy chcesz zamontować ogrzewanie!

Instalacje hydrauliczne

Począwszy od położenia rur i podłączenia ich pod sieć wodno-kanalizacyjną, aż po tak zwany biały montaż (montaż armatury sanitarnej), instalacje hydrauliczne wymagają zarówno wiedzy, jak i doświadczenia. Dlatego też wykonywane są przez profesjonalistów, którzy troszczą się o szczelność wykonanych połączeń i sprawny przepływ wody czy ścieków.

Bez względu na to, czy masz w planach stworzenie instalacji hydraulicznej w domu, czy dla celów przemysłowych przyjrzyj się doświadczeniu firmy montażowej, na współpracę, z którą się decydujesz, a także na uprawnienia posiadane przez fachowców. Wszystko to będzie miało wpływ na ostateczną jakość wykonania usług.

Jeżeli potrzeba Ci więcej informacji na temat technik stosowanych przy wykonywaniu instalacji hydraulicznych bądź szukasz sprawdzonego partnera, przyjrzyj się naszym artykułom i rankingom, a także cennikowi. Dzięki tym danym efektywniej zaplanujesz współpracę z ekspertem z branży instalacyjnej.

Artykuły

Badania i pomiary instalacji odgromowych warto zlecić firmie Savis
Badania i pomiary instalacji odgromowych muszą być przeprowadzane okresowo przez firmę Savis, gdyż chronią budynek przed pożarem, który prowadzi do zniszczeń.
O czym trzeba pamiętać podczas wykonywania przyłącza wodno-kanalizacyjnego?
Przyłącza wodno-kanalizacyjne muszą zostać dokładnie wykonane, jeżeli chcemy uniknąć jakichkolwiek problemów. O czym pamiętać podczas wykonywania przyłączy?
Ekologiczne źródło ogrzewania – pompa ciepła
Jednym ze sposobów na ekologiczne ogrzewanie domu jest zainstalowanie pompy ciepła. Są uważane za odnawialne źródła energii, ponieważ czerpią ją z otoczenia.
Jak podłączyć i dbać o sprzęt AGD w zabudowie?
Sprzęt AGD w zabudowie wygląda estetycznie, ale czy jest to bezpieczne rozwiązanie? Czy warto podłączać samodzielnie? Przeczytaj i zobacz, na co uważać!
Co warto wiedzieć o budowie i działaniu instalacji odgromowej?
Planując instalacje elektryczne w nowo powstającym domu, powinniśmy uwzględnić także instalację odgromową. Sprawdźmy, jakie elementy powinny się na nią składać
Czym są rozwiązania z zakresu inteligentnego domu?
Instalacje inteligentnych budynków cieszą się w naszym kraju rosnącą popularnością. Jak można je wykorzystać w domowych przestrzeniach? Sprawdź z nami!
Jakie instalacje poprawią bezpieczeństwo bloku?
Bloki mieszkaniowe powinny być wyposażone w systemy bezpieczeństwa np. alarmy i domofony. Jesteś nowoczesnym inwestorem? Sprawdź, które rozwiązania wybrać!
Usterki elektryczne w nowym budownictwie – najczęstsze awarie
Jakie usterki elektryczne najczęściej występują w nowym budownictwie? Jak uniknąć błędów przy projektowaniu instalacji elektrycznej? Jak wybrać okablowanie?

Rankingi

Znajdź najlepsze firmy instalacyjne