Materiał Partnera

Zbliża się lato – czas założyć moskitiery!

Zbliża się lato – czas założyć moskitiery!

Moskitiera to doskonałe rozwiązanie na cieplejsze dni. Dzięki niemu możemy cieszyć się ciepłym, świeżym powietrzem, bez obaw, że do naszego domu dostaną się irytujące muchy lub komary. Moskitiery możemy zamontować w oknach, lub w drzwiach balkonowych. Możliwości jest bardzo wiele, bo nowoczesne firmy produkujące moskitiery, dbają przede wszystkim o komfort swoich klientów i starają się dopasować asortyment do ich potrzeb.

Dziś na rynku dostępne są gotowe moskitiery, których sprzedażą zajmuje się  firma Rolmos-system która działa na rynku od 2004 r.   Stosowanie moskitier jest znacznie bardziej ekologiczne i zdrowsze niż inne sposoby walki z owadami, takie jak specjalne lampy, pułapki, czy aerozole przeciw owadom. Dobre moskitiery są wytrzymałe i mogą nam służyć latami, a ich montaż nie sprawia kłopotu.

Rodzaje moskitier – którą wybrać?

Najważniejsze, by moskitiera była odpowiednio dopasowana do naszego okna – przed zakupem musimy więc wszystko dokładnie wymierzyć. Zwróćmy też uwagę na to, z czego wykonane są nasze okna – producenci moskitier przygotowują je specjalnie do różnych ram okiennych: z drewna, PCV czy aluminium. Ciekawym rozwiązaniem są moskitiery panelowe i plisowane – nie są one zamontowane na sztywno, przez co możemy je otwierać. To bardzo wygodne dla okien dachowych, tarasów, balkonów ,  ogrodów zimowych , paneli pod roletę . Takie moskitiery sprawdzą się zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy zamontować moskitierę na drzwiach balkonowych – będziemy mogli ją wtedy wygodnie otwierać lub przesuwać. To alternatywa dla moskitier skrzydłowych, czyli tak naprawdę lekkich, siatkowanych drzwi  z samozamykaczem z możliwością przejścia dla kota i mniejszego psa.  Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, o radę zapytajmy pracowników firmy zajmującej się sprzedażą moskitier. Oni doradzą nam najlepsze możliwe rozwiązanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz