Materiał Partnera

Zastosowanie żaluzji fasadowych

Zastosowanie żaluzji fasadowych

Osłony okienne mają gwarantować ochronę przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi, ale także zapewniać poczucie prywatności. Obecnie inwestorzy decydują się w tym zakresie na nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich są żaluzje fasadowe, które charakteryzują duże walory estetyczne, jak i funkcjonalność. Gdzie mogą zostać zamontowane żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe – czym się charakteryzują?

Konstrukcja żaluzji fasadowych jest oparta na lamelach. Mogą one być wykonane na przykład z aluminium. Położenie tych elementów względem siebie można dowolnie zmieniać. Dzięki temu można ustawić je w taki sposób, aby skutecznie zapobiegały wpadaniu promieni słońca do pomieszczenia. Jednocześnie nie zasłaniają one widoku z zewnątrz.

Można wybierać z wielu modeli żaluzji fasadowych. Różnią się one między sobą nie tylko kolorystyką, materiałami użytymi do ich produkcji, ale też kształtem samych lameli. Ponadto nowoczesne żaluzje są często wyposażone w napęd elektryczny, który umożliwia zdalne sterowanie. Mechanizm taki może być także połączony z czujnikami pogodowymi. Zapewnia on, że kiedy na żaluzje będą padały promienie słońca, automatycznie dostosują one swoje ułożenie.

Żaluzje fasadowe są także wykorzystywane w budynkach, w których funkcjonuje system inteligentnego domu. Są one wtedy sterowane za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym – smartfonie lub tablecie.

Gdzie sprawdzą się żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe to nie tylko ochrona przed rażącym słońcem.

„Żaluzje fasadowe charakteryzuje elegancki, efektowny wygląd. Minimalistyczne wykończenie oraz stylowy design tych osłon to dobry powód, aby montować je
w biurowcach, siedzibach firmy czy hotelach. Na pewno podniosą walory estetyczne tych obiektów” – zapewnia fachowiec z firmy ATL z Łodzi.

Na uwagę zasługuje także fakt, że mogą zostać one zamontowane na nawet bardzo niestandardowej fasadzie. Dlatego świetnie sprawdzą się w każdym domu. Szczelna ochrona przed słońcem gwarantuje też ich właściwości termoizolacyjne. W pomieszczeniu w czasie uporczywego skwaru będzie panowała przyjemna temperatura i to bez włączonej klimatyzacji.

Żaluzje fasadowe zostaną na pewno docenione przez właścicieli mieszkań, które znajdują się na nowoczesnych osiedlach. Odległość między budynkami jest tam zazwyczaj niewielka, przez co bardzo trudno o odrobinę prywatności. Żaluzje te można ustawić w taki sposób, aby ukryć się przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów, a jednocześnie zapewnić sobie stały dopływ światła z zewnątrz.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz