Materiał Partnera

Moda na markizy dla domu, hotelu, czy restauracji!

Moda na markizy dla domu, hotelu, czy restauracji!

Markizy to specjalne płócienne systemy zadaszeń, które mogą być składane i występować w różnych rodzajach, kolorach i wymiarach. Z ich mnogością można spotkać się w Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Maroku, a także we Włoszech, co nie oznacza tego, iż w Polsce nie są stosowane. Wręcz przeciwnie! Obecne panuje na markizy prawdziwa moda, a zainteresowanie nimi płynie do firm dystrybucyjnych od strony klientów indywidualnych, biznesowych, a nawet publicznych!

Estetyka markiz

Markizy wbrew pozorom nie tylko świetnie pasują do starszych obiektów architektonicznych, wyłożonych np. czerwoną cegłą, a także nie tylko stosowane są w stylu śródziemnomorskim. Obecnie można je z powodzeniem stosować przy budynkach w porządku skandynawskim, rustykalnym, wiejskim, industrialnym, czy nawet awangardowym i klasycznym. Wszystko bowiem zależy przede wszystkim od doboru kolorystyki, a także rodzaju markiz. Dzisiaj wymienia się te standardowe balkonowe i tarasowe z falbanami lub bez, w paski dwukolorowe; markizy okienne zaokrąglone; a także bardzo modernistyczne żagle przeciwsłoneczne. Z przykładowymi konstrukcjami tych typów, warto zapoznać się u dystrybutora – firmy EMJOT, która doradzi Ci również w tym, jak pielęgnować, regenerować oraz czyścić markizy.

Gdzie stosowane są markizy?

Markizy obecnie są stosowane, jako systemy zadaszeniowe w różnego typu obiektach. Mowa zarówno o domach jednorodzinnych, apartamentowcach, blokach z wielkiej płyty, jak i też o kamienicach mieszkalnych, czy użytkowych. Warto bowiem podkreślić fakt, iż markizy często są elementem infrastruktury ogródków modnych barów i restauracji, a także ważną wizytówką wielu różnego rodzaju firm, które umieszczają takie konstrukcje przed wejściem do budynków. Wtedy jednak markizy są specjalnie personalizowane, często wykonywane ze 100% wodoodpornego i mrozoodpornego materiału, a także wyróżniają się bardziej elegancką oraz mniej letnią stylistyką – np. lśniące czarne markizy bez falban ze złotymi nadrukami i logotypem przedsiębiorstwa.

Dlaczego markiza a nie na przykład aluminiowe/szklane zadaszenia?

Wiele osób posiadających tarasy, czy też balkony decyduje się na tworzenie stałych zadaszeń aluminiowych, czy też szklanych. Ich estetyka oraz trwałość są niepowtarzalne, ale nie mogą one sprostać w porównaniu z markizami jednemu warunkowi: możliwości składania! To właśnie dzisiaj w zależności od nastroju, czy też pogody, wiele osób chciałoby posiadać odpowiednie zadaszenie, które można raz rozkładać, a raz składać, również na pilota. Jest to rozwiązanie niesamowicie wygodne zwłaszcza wtedy, kiedy posiadamy jeden balkon i taras, a chcemy, aby był on wielofunkcyjny.

Wskazówka: Jeśli liczysz na wysoki poziom komfortu i jakości swoich markiz, postaw na te, które wyposażone, są w takie elementy, jak: mechanizmy sterowania elektrycznego, funkcja automatyki pogodowej, mechanizm regulujący kąt nachylenia markizy, drugi wał nawojowy, promiennik ciepła, oświetlenie. 

Opracowanie:
Warszawa, Mroczna 7 lok. lok. U4
tel. 22 836 39 64
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz