Materiał Partnera

Zastosowanie antyków w aranżacji nowoczesnych wnętrz

Zastosowanie antyków w aranżacji nowoczesnych wnętrz

W dzisiejszych aranżacjach wnętrz można zauważyć modę łączenia ze sobą antyków oraz nowoczesnych rozwiązań przestrzennych. Posiadanie w domu antyków jest nie tylko przejawem dobrego gustu i erudycji, ale także oznaką sprzeciwu wobec konsumpcjonizmu i bezmyślnego nabywania przedmiotów w sieciówkach, które nie dość, że są złej jakości i łatwo ulegają zniszczeniu, ale pozbawione są także uroku oraz charakteru.

Połączenie antyków i minimalizmu

Antyki sprawdzają się szczególnie w minimalistycznych wnętrzach. Dobrze korespondują ze ścianami w stonowanych i jednolitych kolorach, bez wzorzystych tapet i nadmiaru ornamentów. Jeśli chodzi o konkretne odcienie najlepiej sprawdzają się granaty, szarości oraz przygaszone błękity. Dotyczy to figurek, obrazów i mebli, starych komód oraz sekretarzyków. Ważne jest przede wszystkim umiejętne zagospodarowanie przedmiotów z historią w przestrzeni tak, aby nie tworzyć wrażenia przepychu i chaosu. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby przyciągały one wzrok, a nie rozpraszały swoją mnogością, podkreśla Paweł Panasik ze sklepu internetowego z antykami Skarby Starej Chaty.

Wykorzystanie porcelanowej zastawy

Z kolei, jeśli chodzi o porcelanowe talerze, wazy czy zabytkowe srebra mogą one stanowić zarówno uzupełnienie mebli o podobnym charakterze, ale będą także korespondować z bardziej minimalistycznym wyposażeniem, np. z ascetycznymi, metalowymi stelażami wspierającymi stoły oraz regały. Wrażenie dobrze przemyślanego i dobranego kontrastu również wpływa na uatrakcyjnienie przestrzeni. 

Ludowe i religijne dzieła sztuki

Jeśli chodzi o dzieła sztuki - to coraz większym zainteresowaniem cieszą się obrazy religijne przedstawiające świętych oraz te, wzorowane na wschodnich ikonach. Zjawisko to wskazuje na zwrot ku transcendencji i ponownemu zaczarowaniu świata. Często inwestorzy decydują się na zakup obrazów malarzy naiwnych i wiejskich, co również wpisuje się w opisany stan rzeczy. Dotyczy to zarówno rzeźb i obrazów, ale rysunków oraz grafik czy przedmiotów wykonanych innymi technikami, które również zalicza się do grona antyków.

Moda związana z aranżacją wnętrz bywa zmienna i kapryśna. Wystrój oraz wzornictwo modne w jednym sezonie, w kolejnym może już zostać uznane za nieciekawe i przebrzmiałe. Zastosowanie antyków w nowoczesnych wnętrzach powoduje, że bez względu na okres zachowają one w sobie coś ponadczasowego.

Opracowanie:
Białystok, św. Rocha 9
tel. 737 148 907
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz