Materiał Partnera

W poszukiwaniu antyków. Po czym poznać dobry antykwariat?

W poszukiwaniu antyków. Po czym poznać dobry antykwariat?

Wszystkie produkty wnętrzarskie zaliczane do antyków posiadają swoją nierzadko wyjątkową historię. Nie tylko ich wysoka jakość, walory estetyczne czy wiek skłaniają do ich zakupu. Coraz więcej osób skupia się na poznaniu ich historii, a także poprzednich właścicieli. Taką podróż do przeszłości zapewnia antykwariat Marty Laskowskiej, gdzie można zarówno zakupić wiekowe meble, lampy czy zegary, jak i sprzedać swoje zbiory wartościowych staroci.

Wiedza z zakresu sztuki: meblarskiej, rzeźbiarskiej, zdobniczej

Pierwszym i najważniejszym wyznacznikiem dobrego antykwariatu jest szeroka wiedza jego pracowników z zakresu sztuki, a także historii oferowanych antyków. Tak jest w przypadku antykwariatu „Antyk”, prowadzonego przez Martę Laskowską w Sopocie. To właśnie wieloletnie doświadczenie pracujących tu antykwariuszy, a przede wszystkim ich pasja związana z antykami przyciąga klientów do tego niezwykłego miejsca. W takich sklepach można przenieść się do czasów przedwojennej Warszawy, poznać wystrój wnętrz XVIII-wiecznych dworków czy eksplorować zakamarki historii związane ze sztuką sakralną, dworską bądź zdobniczą. Antykwariaty o wieloletnim doświadczeniu są w stanie zaoferować również przedmioty związane między innymi z ostatnimi monarchami rodu Burbonów czy meble w stylu tych z czasów Ludwika Filipa. Bardzo ważną umiejętnością pracowników antykwariatów takich jak ten sopocki jest także możliwość dokonywania precyzyjnej wyceny przedmiotów oraz oceny skali ich zniszczeń (po której przechodzą one zazwyczaj profesjonalną renowację).

Doradztwo w zakresie dekoratorstwa i projektowania wnętrz

Antykwariat Marty Laskowskiej to nie tylko sklep sprzedający różnego rodzaju antyki, ale także je skupujący. Ważną umiejętnością jego pracowników jest profesjonalne doradztwo klientom w zakresie dekoratorstwa i projektowania wnętrz. Ułatwia to im odpowiedni wybór z asortymentu antykwariatu przedmiotów do salonów, jadalni, kuchni, a także wystrojów różnych obiektów: restauracji, hotelów, kancelarii adwokackich czy notarialnych. Antyki w antykwariacie Marty Laskowskiej pochodzą z różnych okresów historycznych, co pozwala na znalezienie mebli, lamp czy zegarów w stylu art déco, w stylu renesansowym, a także takich pochodzących z klasycyzmu. Trafić tu można również na ciekawe okazy w stylach eklektycznym, biedermeier czy w stylu dworskim – empire. Specjalizacją tejże antykwariuszki są jednak głównie meble z XIX i początku XX wieku we wspomnianych już stylach biedermeier, z okresu Ludwika Filipa i eklektycznym.

Asortyment najlepszych antykwariatów

Najlepsze antykwariaty posiadają bogaty asortyment niezwykłych mebli, lamp, zegarów czy innych artykułów dekoracyjnych i wnętrzarskich. W sopockim antykwariacie można zakupić między innymi komodę czy serwantkę biedermeier z brzozy, konsolę Ludwik Filip, lustro Ludwik Filip, zegary konsolowe, zegary stojące i wiszące (np. typu Ślązak), półki secesyjne, szyfonierkę, fotele Ludwik Filip, szafki wiszące, stoliki złocone czy lampy naftowe. Pełen asortyment warto zobaczyć na stronie internetowej sklepu „Antyk” Marty Laskowskiej.

Opracowanie:
Sopot, al. Niepodległości 686
tel. 58 555 14 64
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz