Artykuł sponsorowany

Zapewnij skuteczną ochronę przeciw kleszczom z Przychodnią Weterynaryjną Żbik!

Zapewnij skuteczną ochronę przeciw kleszczom z Przychodnią Weterynaryjną Żbik!

Sezon na kleszcze rozpoczyna się najczęściej wiosną, kiedy temperatura powietrza przekracza 5 stopni. To wtedy są one aktywne i mogą zaatakować zarówno człowieka, jak i zwierzę. Szczególnie narażone na ich złapanie są psy i koty uczęszczające do lasów. Obecnie jest wiele skutecznych metod zapobiegania kleszczom u tych zwierząt, o których dowiesz się w tym artykule!

W jaki sposób można zapobiec kleszczom u psów i kotów?

Kleszcze są zagrożeniem dla psów i kotów. Niektóre ukąszenia mogą wywołać niebezpieczne choroby odkleszczowe, takie jak borelioza i babeszjoza

– zapewnia weterynarz z przychodni Żbik! W związku z tym ważne jest podjęcie działań, które stanowią profilaktykę rozwoju chorób odkleszczowych. Są to przede wszystkim:

  • unikanie terenów leśnych i zielonych w okresie wzmożonej aktywności kleszczy (szczególnie wysokich, gęstych traw i drzew),
  • dokładne obejrzenie zwierzaka po powrocie do domu,
  • stosowanie środków ochronnych.

To właśnie środki przeciw kleszczom są najlepszą ochroną dla psa i kota. Przychodnia Weterynaryjna Żbik oferuje preparaty typu spot-on w postaci kropli. Są one nieinwazyjne i zupełnie nieszkodliwe, a sama aplikacja jest szybka i prosta! Twój zwierzak nie odczuje żadnego dyskomfortu w trakcie i po aplikacji.

Kolejnym środkiem do zapobiegania kleszczom, jest obroża. Ważne, aby była to wysokiej jakości obroża, która nasączona jest permetryną bądź też innym składnikiem odstraszającym te pasożyty. Jednak permetryna sprawdzi się tylko w przypadku psów (dla kotów nie jest zalecana). Oczywiście są też obroże dla kotów nasączone najczęściej gerianolem lub imidachloprydem.

W związku z odmiennością preparatów odstraszających kleszcze dla psów i kotów zasięgnij porady doświadczonego weterynarza przed zakupem!

Co zrobić w przypadku zauważenia kleszcza u czworonoga?

Zauważyłeś kleszcza u swojego pupila? Nie panikuj, natychmiast działaj! Im szybciej wyjmiesz pasożyta, tym lepiej dla Twojego zwierzaka. Brak aktywnej ochrony przeciw kleszczom może przyczynić się do jego złapania nawet w przydomowym ogródku.

Używając pęsety lub innego przyrządu do chwytania kleszczy, musisz go wykręcić. Pod żadnym pozorem nie wyrywaj kleszcza dłońmi, gdyż stwarza to ryzyko jego urwania, a tym samym pozostawienia najgroźniejszej części w skórze zwierzaka, jaką jest aparat gębowy.

Jeżeli nie masz narzędzi lub boisz się samodzielnie usunąć kleszcza, skorzystaj z pomocy weterynarzy z Przychodni Żbik!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz