Materiał Partnera

Żaluzje fasadowe – nowoczesność oferowana tylko przez najlepsze firmy!

Żaluzje fasadowe – nowoczesność oferowana tylko przez najlepsze firmy!

Żaluzje fasadowe są dzisiaj bardzo pożądane przez wielu inwestorów budynków, a także zarządców i właścicieli obiektów już istniejących. Warto przy tym wiedzieć, że są one stosowane zarówno przy budynkach biznesowych, przeznaczenia handlowego oraz przemysłowego, jak i publicznego czy mieszkaniowego. Istotne jest również to, iż w branży żaluzji i rolet tylko najlepsze firmy są w stanie zagwarantować funkcjonalne żaluzje fasadowe.

Projekt na specjalne zamówienie

Warto wiedzieć, że żaluzje fasadowe wykonywane są najczęściej na specjalne zamówienie. Chodzi o dobranie odpowiedniego rozmiaru konstrukcji, zwłaszcza iż wielokrotnie muszą one osłaniać całe powierzchnie szklanych elewacji galerii handlowych, biur korporacyjnych, czy też salonów samochodowych. Najlepszymi firmami do współpracy są zatem te, które posiadają w ofercie różnego rodzaju produkty branżowe, a także są otwarte na przygotowywanie odmiennych ich wersji. Taką firmą jest przedsiębiorstwo Refleks Jarosława Koperskiego, które gwarantuje między innymi plisy, rolety, żaluzje różnego rodzaju, a także całą gamę moskitier: ramowych stałych, ramowych trapezowych i trójkątnych, drzwiowych z przejściem dla zwierząt, przesuwanych, czy też rolowanych. Potwierdzeniem najwyższych standardów branżowych jest oferowanie także bram garażowych, czy właśnie żaluzji fasadowych.

Zalety żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe przede wszystkim wyróżniają się lekkością konstrukcji, a także jej trwałością, co pozwala zastosować je nawet na dużych powierzchniach elewacyjnych, czy też przy większych szkleniach budynków mieszkalnych. Skutecznie zaciemniają pomieszczenia, obniżają poziom hałasu i wspierają energooszczędność – spuszczone żaluzje fasadowe zimą w nocy są dodatkową termoizolacją. Warto przy tym również wiedzieć, że najlepsze konstrukcje wyróżniają się bardzo płynnym sterowaniem, zarówno otwieraniem/zamykaniem, jak i ustawianiem stopnia przenikania światła (od 90 do 180 stopni). Przy nowoczesnych budynkach jest również możliwość ich automatyzacji oraz integracji z systemem pogodowym, który intuicyjnie będzie zarządzał pozycją listew żaluzji fasadowych w danym czasie.

Niepowtarzalny design

Żaluzje fasadowe wyróżniają się w dużej mierze swoją wysoką estetyką. W domach mieszkalnych mogą być one wykonane z wysokiej jakości drewna, które odporne jest na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Przy większych obiektach są zaś najczęściej wykonane z tworzyw sztucznych, czy aluminium. Istotne jest przy tym to, iż mogą być stosowane zarówno w starym, jak i nowym budownictwie. Świetnie nadają się zarówno do budynków modernistycznych, tych wykonanych w stylu skandynawskim i industrialnym, czy też klasycznym. Są one również najlepszym rozwiązaniem przy obiektach o szklanych fasadach, które powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczane w nocy, czy też latem.

Opracowanie:
Samociążek 24
tel. 605 618 521
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz