Materiał Partnera

Żaluzje, czyli niezawodne osłony okienne

Żaluzje, czyli niezawodne osłony okienne

Każdy z nas ceni sobie prywatność, dlatego tak dużą uwagę przykładamy do osłony okien chroniąc się tym samym przed ciekawskimi spojrzeniami. Jedną z popularnych możliwości jest zamontowanie żaluzji okiennych. To rozwiązanie daje nam komfort oraz prywatność zarówno we wnętrach domowych, jak i biurowych. Czym są żaluzje i jak możemy je wykorzystać w naszych wnętrzach?

Żaluzje i ich podstawowe funkcje

Żaluzja według definicji to osłona składająca się z listewek, czyli lamelek ułożonych pod pewnym kątem. Listewki są zamocowane za pomocą żyłki lub taśmy i mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak aluminium, drewno, czy tkaniny. W dodatku, żaluzje są dostępne w wersji pionowej (wertikale) oraz poziomej, co daje nam możliwość dostosowania ich do naszych potrzeb.  Jak mówią specjaliści z firmy Neumann, ze względu na swoją budowę żaluzje posiadają szereg praktycznych funkcji. Podstawową z nich jest przede wszystkim możliwość regulacji ilości światła, jakie wpada do pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki ustawieniu listewek pod dowolnym kątem oraz dostosowaniu wysokości powierzchni  zasłanianego okna. Warto pamiętać również, że we wnętrzach bardzo nasłonecznionych, czyli południowych lub południowo-zachodnich najlepiej sprawdzą się żaluzje aluminiowe. Odbijają one promienie słoneczne, przez co obniżenie temperatury we wnętrzu będzie bardziej skuteczne. Producenci żaluzji okiennych oferują nam dużą różnorodność wzorów oraz kolorystyki, co sprawia, że z łatwością dopasujemy wygląd żaluzji do stylu i charakteru wnętrza. Żaluzje sprawdzą się zarówno w pokoju dziennym, kuchni, czy też w biurze.

Żaluzje zewnętrzne

Oprócz tradycyjnych żaluzji, które montujemy we wnętrzach, możemy zdecydować się na żaluzje zewnętrzne. Są one najbardziej skuteczną formą ochrony przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia, ponieważ dają nam możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Dodatkową funkcją żaluzji zewnętrznych jest zapewnienie bezpieczeństwa, ponieważ tworzą one barierę przed oknem, utrudniając do niego dostęp. Żaluzje zewnętrzne wykonane są z materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne, dlatego nie musimy się martwić, że kolor wyblaknie wraz z upływającym czasem. Co więcej, żaluzje tworzą barierę termiczną, dzięki której w lecie możemy ograniczyć ilość ciepła słonecznego, natomiast w zimie zapobiec uciekaniu ciepłego powietrza z wnętrza pomieszczenia. Oferta kolorystyczna żaluzji zewnętrznych jest również bardzo bogata, co ułatwi nam dopasowanie ich do elewacji budynku.  

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz